امروز: پنج شنبه، 10 فروردین 1402
08/19 1400

گروه سایبان - رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ایجاد، ترویج و نهادینه سازی زبان و فهم مشترک و فرهنگ صحیح مدیریت ریسک، احکام رئیس و اعضای کمیته مدیریت ریسک را صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این حکم از مواردی نظیر نظارت بر طراحی و برنامه ریزی به منظور استفاده از فرایندهای مدیریت ریسک و پیشنهاد برنامه های کنترلی مواجهه با ریسک های مهم به عنوان ماموریت های اصلی اعضای این کمیته یاد شده است.
بر اساس این گزارش، حصول اطمینان و اعلام نظر در خصوص کفایت ذخایر فنی، کفایت نوع و میزان پوشش اتکایی، صلاحیت بیمه گران اتکایی و رعایت حدنصاب های سرمایه گذاری از دیگر وظایف این کمیته اعلام شده است.
 شایان ذکر است که این کمیته در راستای استقرار الزامات حاکمیت شرکتی و به استناد ماده (8) آیین نامه شماره 93 مصوب شورای عالی بیمه (آئین نامه حاکمیت شرکتی) و بند (2) ماده (8)، دستورالعمل نحوه تشکیل و شرح وظایف واحدها و کمیته های موضوع آیین نامه فوق، تشکیل شده است.
گفتنی است به موجب این احکام، محمود اسعد سامانی به عنوان رئیس کمیته و سیدامید میرآقازاده، مجید کاظمی، علیرضا باقری ده آبادی و حسن رضا عباسیان فر در جایگاه اعضای کمیته تعیین شدند.
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود