امروز: جمعه، 14 بهمن 1401
06/16 1400

گروه سایبان- پوشش مطلوب ریسک ها یکی از اهداف غایی اعلام توانگری مالی شرکت های بیمه است و حالا از بیمه مرکزی خبر می رسد که «آسیا» در سال جاری در این مسیر توانمندتر شده است.
 


اعلام توانگری مالی شرکتهای بیمه هرچند که ابزاری نظارتی برای کنترل نسبت تعهدات به توانمندی شرکت و متاثر از عملیات بیمه ای و تحولات مالی شرکت هاست اما نهاد ناظر در جداول اعلامی هرساله توانگری مالی شرکت ها به مشتریان توصیه کرده است که در قراردادهای خود به این شاخص توجه ویژه داشته باشند.

اما بیمه آسیا به تازگی بنابر اعلام بیمه مرکزی با نسبت 133 درصد در سطح یک توانگری مالی قرار گرفته است به عبارت دیگر توانایی مالی این شرکت برای پوشش ریسکهای پذیرفته شده خود، از نظر نهاد ناظر مکفی است. این در حالی است که این نسبت در سال گذشته 120 درصد بوده و به نظر می رسد تلاش هایی در جهت بهبود این شاخص صورت گرفته است.

این نسبت پس از مطالعه و برآورد ریسک های بیمه گری، بازار، اعتبار، نقدینگی و بررسی دارایی های و بدهی ها، مطالبات، سرمایه و ... شرکت های بیمه به دست آمده و مورد تائید نهاد ناظر قرار می گیرد. بنابراین از جمله رویدادهایی که در این دوره توانسته است به ارتقا توانگری بیمه آسیا در این دوره بیافزاید برنامه افزایش سرمایه است، که هیات مدیره آنرا راهبری کرد.

حالا که نهاد ناظر کیفیت توانگری شرکت بیمه آسیا را در سطح یک و قابل قبول ارزیابی کرده است، پیش بینی می شود این شرکت می تواند با توانگری مالی پایدار به سمت توسعه و ارتقا سهم بازار خود پیش رود و  می تواند در بازار سهام از جذابیت بیشتری نزد سهام داران برخوردار باشد.
لازم به اشاره است ، بیمه آسیا به عنوان دومین شرکت بیمه ای کشور به لحاظ سهم بازار اخیرا در بازار اتکایی نیز توانسته است ورود کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود