امروز: شنبه، 15 بهمن 1401
06/7 1400

 گروه سایبان - پس از درخواست رئیس شورای عمومی به عنوان صدای اعضای شورا، مسئول پیگیری درخواست اعضا، حالا محسن پورکیانی مدیرعامل بیمه البرز نیز در نامه ای به سندیکای بیمه گران خواستار به تعویق افتادن برگزاری انتخابات شده است.


به گزارش رازپول، پس از آنکه در روز گذشته مجید بختیاری رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه گران و مدیرعامل بیمه ایران با سهم 32 درصدی در بازار بیمه کشور خواستار تعویق برگزاری انتخابات شد، حالا محسن پورکیانی مدیرعامل بیمه البرز نیز در نامه ای به سندیکا خواستار تعویق در برگزاری انتخابات است. بیمه البرز دارای سهم حدود 5 درصدی در بازار بیمه کشور است. 


پورکیانی در نامه خود ضمن قدردانی از توجه هیات رئیسه در برگزاری به موقع انتخابات عنوان کرده که با توجه به تعطیلات دولتی گذشته و شرایط کرونا و شرایط مدیریتی کشور انتخابات به تعویق بیافتد.


این درخواست ها در حالی مطرح می شود که در پایان مهلت ثبت نام از کاندیدا در روز گذشته در لیست ثبت نام کنندگان جدید نام افراد شاخصی در صنعت بیمه دیده نمی شود.

برخی از مدیران عامل نیز پیش از این به رازپول اذعان داشتند که در فضای مبهم فعلی و تغییرات مدیریتی، تعویق در برگزاری انتخابات می تواند به برگزاری انتخاباتی پرشور و حضور افرد توانمند و انتخاب گزینه ای شایسته برای پیشبرد اهداف صنفی کمک کند.


درخواست رئیس شورای عمومی و مدیران عامل شرکت های بیمه در حالی مطرح شده است که حالا هیات رئیسه در روز دوشنبه باید نسبت به آن تصمیم گیری کند.

اعضای هیات رئیسه متشکل از مدیران عامل بیمه های آسیا، دانا، ما و رازی هستند و رئیس هیات رئیسه دبیرکل فعلی سندیکای بیمه گران است. دبیرکل فعلی سندیکای بیمه گران از افراد ثبت کننده در انتخابات جدید است و به نوعی ذینفع در موضوع انتخابات محسوب می شود.


در روزهای گذشته برخی از مدیران مواردی را در خصوص اصلاح اساسنامه و نقش دبیرکل در هیات رئیسه مطرح کردند. آنها معتقد بودند ریاست دبیرکل به عنوان بالاترین مقام اجرایی سندیکا بر هیات رئیسه منطقی به نظر نمی رسد.


در اساسنامه سندیکا در ماده 16 آمده است جلسات هیئت رئیسه با حضور حداقل چهار نفر از اعضا آن رسمیت دارد و تصمیمات آن، با رای موافق حداقل سه نفر از اعضای حاضر اتخاذ می گردد.تبصره 1 عنوان می کند هیئت رئیسه در اولین جلسه از میان اعضای خود یک رئیس و یا نایب رئیس انتخاب می نماید.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود