امروز: جمعه، 14 بهمن 1401
05/20 1400

گروه سایبان - با دستور صبح امروز فرمانده کل قوا بیمه ها برای بیماریابی و آزمایش‌های تشخیص کرونا به صورت رایگان و وسیع مسئول شدند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سخنان تلویزیونی با اشاره به هزینه‌های سنگین آزمایش‌های تشخیص کرونا، تأکید کردند: دولت و بیمه‌ها کمک کنند تا بیماریابی و آزمایش‌های تشخیص به صورت رایگان و وسیع در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، لازمه مقابله با تغییر شکل و جهش ویروس را به‌کارگیری آرایش و شیوه‌های دفاعیِ جدید و محکم خواندند و گفتند: جان‌‌باختن بیش از ۵۰۰  تن در یک روز و داغدار شدن خانواده‌هایشان و همچنین ابتلاء دهها هزار نفر به بیماری و مشکلات درمانی آنها حقیقتاً بسیار دردناک است و دل هر مسلمان و هم‌میهنی از این واقعه آتش می‌گیرد، بنابراین برای مقابله با این وضع وظایفی داریم.

ایشان ضرب‌الاجل یک‌هفته‌ای رئیس‌جمهور برای جمع‌آوری پیشنهادها و تصمیم‌گیری درباره آنها را کاری خوب برشمردند و افزودند: در رأس زمان تعیین‌شده، جواب قضیه با دقت سنجیده، و برای هر اقدامِ لازم با قاطعیت تصمیم‌گیری و به آن عمل شود.


رهبر انقلاب با تأکید بر لزوم گسترش آزمایش‌های بیماریابی خاطرنشان کردند: در اوایل بیماری، آزمایش‌های بیماریابی عمومی رایج شد که کار خوبی بود و باید شبکه بهداشت با کمک بسیج این کار را انجام دهند.

ایشان با اشاره به هزینه‌های سنگین آزمایش‌های تشخیص کرونا، تأکید کردند: دولت و بیمه‌ها کمک کنند تا بیماریابی و آزمایش‌های تشخیص به صورت رایگان و وسیع در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

پیش از این برخی منابع خبری انجام آزمایش های تست کرونا که مورد قبول بیمه های درمان تکمیلی باشد را تنها در شرایط خاصی عنوان کرده بودند. شرکت های بیمه هزینه تست کرونا را در صورت تجویز پزشک متخصص عفونی و ریه و در برخی موارد اسکن ریه می پذیرند و در صورت مثبت بودن می پذیرفتند

با این رهنمود فرمانده کل قوا به نظر می رسد که شرکت های بیمه در اسرع وقت باید در روند فعلی خود را تغییر دهند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود