امروز: دوشنبه، 14 آذر 1401
04/19 1400

گروه سایبان - هرچند که «محسن پورکیانی» دارای عملکرد قابل قبولی بوده است اما معلوم نیست او حالا نماینده چه کسی در هیات مدیره بیمه البرز است؟


به گزارش رازپول، آمارهای عملکرد بیمه البرز در بخش سرمایه گذاری و درآمد حق بیمه در سال گذشته بیانگر عملکرد متناسبی با شرایط اقتصادی بازار است و این شرکت سرمایه 400 میلیاردی را به 1400 میلیارد تومان تبدیل کرده است، اما به نظر می رسد که محسن پورکیانی که تا کنون به عنوان نماینده دولت در هیات مدیره این شرکت حضور داشت با واگذاری سهام دولت در این شرکت احتمالا بلاتکلیف خواهد ماند.
 

گزارشات رسمی اذعان دارد که سهام دولت در سال 1399 در بیمه البرز به 8.86 درصد رسیده و بنابر اعلام سازمان حسابرسی میزان سهام دولت از 24 خرداد ماه سال جاری در بیمه البرز به صفر رسیده است. 
بنابراین پورکیانی که تا پیش از این به عنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره نماینده دولت در این شرکت بود حالا وضعیت روشنی ندارد .


سال 1398 بود که وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی محسن پورکیانی، مدیرعامل پیشین شرکت بیمه ایران را به عنوان نماینده دولت در هیات مدیره بیمه البرز معرفی کرد.

شهریور ماه سال گذشته بود که به موجب برگزاری جلسه مجمعاعضای حقیقی هیات مدیره اتخاب شدند و پس از آن در جلسه هیات مدیره پورکیانی بهعنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره انتخاب شد. 
 

بررسی سایر بخش های عملکردی در این شرکت مبین آن است که سود ناشی از تسعیر ارز در این شرکت بیمه ای به 346 میلیارد تومان رسیده است سودی که با نرخ نیمایی در حساب ها تسعیر شده است آن هم به تائید بیمه مرکزی.


این سود در کنار سایر سرمایه گذاری های مطلوب سبب شده است که بیمه البرز نهایتا بتواند برای بند جنجالی صرافی دلامیر گلد به ارزش 17 میلیارد تومان در سال مالی گذشته ذخیره مناسب در نظر بگیرد و این بند همیشگی را از گزارشات مالی حذف کند. البته پیگیری های حقوقی و کیفری این شرکت همچنان ادامه دارد.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود