امروز: جمعه، 7 مهر 1402
04/16 1400

 گروه سایبان - بیمه ایران معین با مدیریت «داریوش محمدی» هرچند که در سال گذشته هم سرمایه را افزایش داده و هم تعداد مدیران شرکت را ، اما ظاهرا در بخش درآمدهای عملیاتی بیمه ای رهیافتی نداشته است.


افزایش نیروی انسانی بیمه ایران معین از 138 نفر در زمان مدیریت حمیدرضاکاوه به 149 نفر در دوره مدیریت محمدی در حالی صورت گرفته است که هزینه ها از 27 میلیارد تومان در سال 1398 به 46 میلیارد و 900 میلیون تومان در سال 1399 رسیده و شرکت در توضیح افزایش حدودا 20 میلیارد تومانی هزینه های خود، افزایش حقوق و دستمزد و مزایا ناشی از افزایش تعداد کارکنان در سطح مدیریت در سال گذشته و همچنین افزایش حقوق و مزایا مطابق با بخشنامه وزارت کار را دلیل آن عنوان کرده است.


اما افزایش حقوق و مزایا در کنار افزایش سرمایه در حالی صورت گرفته است که سود ناخالص فعالیت های بیمه این شرکت بیمه روند کاهشی هم دارد و از 151 میلیارد تومان در سال 1398 به 113 میلیارد تومان در سال 1399 رسیده است.


بنابراین آنچه سبب شده این شرکت بیمه ای علی رغم توسعه و ارتقای نیروی متخصص انسانی سودآور باشد درآمدهای غیرعملیاتی و سودهای ناشی از تسعیر ارز و سرمایه گذاری است که به نظر می رسد از محل منابع افزایش سرمایه محقق شده باشد.


بنابراین به نظر نمی رسد که با وجود سرمایه 560 میلیارد تومانی و متعاقب آن افزایش سهم نگهداری، پرتفوی این شرکت بیمه ای که ظاهرا نیمی از آن هم متعلق به قرارداد بنیاد شهید بیمه دی است تغییرات با اهمیتی داشته باشد.


ایران معین (سهامی خاص) که هنوز وعده عرضه سهام خود را به بورس محقق نکرده، 17 سال است که در بازار بیمه ای کشور فعال است، اما هنوز سهم آن در بازار بیمه ای کشور کمتر از 2 درصد است. داریوش محمدی از فروردین 1399 رسما سکان فعالیت بیمه ایران معین را تحویل گرفته است. او پیش از این مدیرعامل بیمه میهن بود، شرکتی که آخرین مجمع سالیانه اش تقاضای بررسی حسابرسی عملیاتی را در زمان مدیریت او ارائه کرده بود و احتمالا در مجمع سالانه امسال این شرکت این بند گزارش مجمع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


داریوش محمدی به عنوان مدیرعامل این شرکت و عضو هیات مدیره پیش از این در گفت  و گو با دنیای اقتصاد وعده عرضه سهام این شرکت در بورس را مطرح کرده بود همچنین عنوان کرده بود که افزایش سرمایه منجر به ارتقای سهم نگهداری این شرکت بیمه ای و گسترش فعالیت ها خواهد شد.

 

رازپول در دریافت پاسخ این شرکت استقبال می کند. این سایت در نظر دارد در خبری دیگر به افزایش هزینه تبلیغات و آگهی های این شرکت بیمه ای در مناطق آزاد به منظور معرفی طرح مهر ایران معین بپردازد. 

لازم به ذکر است اطلاعات این خبر به استناد گزارش رسمی صورت های مالی و اطلاعات مندرج در ترازنامه این شرکت بیمه ای که به تائید سازمان حسابرسی رسیده است تهیه شده است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود