امروز: پنج شنبه، 10 آذر 1401
04/2 1400

مریم کائید - دو نامه مهم سهامداران و بیمه مرکزی در روزهای اخیر معادلات بیمه سرمد را پیچیده کرده است.

یکی از سهام داران بیمه سرمد که اواخر فروردین ماه سال جاری مجتبی کاتب را به عنوان نماینده خود در هیات مدیره معرفی کرده بود در آخرین روزهای خرداد ماه در نامه ای به بیمه مرکزی خواستار توقف در بررسی این نامه و نماینده اش برای عضویت در هیات مدیره شده است .

از سوی دیگر بیمه مرکزی که در نامه ای سلب عضویت پرویز مقدسی را  به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  اعلام کرده ظاهرا خواستار توقف ثبت این نامه شده است تا بررسی های بیشتری انجام دهد.

 

سید محمد یمنی عضو هیات مدیره این شرکت ضمن بیان و تائید مطالب فوق در خصوص رویدادهای اخیر بیمه سرمد می گوید: مستندات عزل پرویز مقدسی از هیات مدیره بیمه سرمد، بر اساس قانون تجارت صورتجلسه شد و در اختیار بیمه مرکزی قرار گرفته است اما نهاد ناظر در حالی که مستندات به بیمه مرکزی ارائه شده است حالا تصمیم دیگری گرفته است.


وی اذعان دارد که بیمه سرمد می تواند در این خصوص به دیوان عدالت اداری شکایت کند ولی به جهت حفظ برخی مصالح تاکنون اقدامی نکرده است .

او می گوید:  این  در حالی است که تصمیمات به استناد ماده 33 اساسنامه شرکت انجام شده است و پیش از این  بیمه مرکزی طی نامه ای عزل ایشان را تأیید کرده بود.


او در خصوص نامه آرمان اندیشان رستاک برای بازپس گیری نامه ی پیشین خود در زمینه معرفی کاتب به بیمه مرکزی برای عضویت در هیات مدیره می گوید: طبق آگهی روزنامه دنیای اقتصادی درخصوص معرفی کاندیداهای هیأت مدیره ، آخرین فرصت قانونی 18/02/1400 بوده است .

به گفته وی شرکت آرمان اندیشان رستاک درخصوص تعویض نماینده اختیار تمام دارد ولی به جهت گذشت زمان مقرر، باید مجدداً آگهی روزنامه دعوت از کاندیدهای هیأت مدیره منتشر شود .  یمنی به تائیدیه کاتب در فروردین ماه نیز اشاره دارد.

در روزهای اخیر بیمه سرمد تاجگردون را از مدیرعاملی کنار گذاشت. او نیز در نامه ای از کارمندان این شرکت خداحافظی کرده بود.

همچنین رشنوادی نیز به تازگی برای عضویت در هیات مدیره این شرکت تائید صلاحیت شده است.


نهاد ناظر در روزهای اخیر به دقت موارد و مشکلات بیمه سرمد را رصد کرده است و به نظر می رسد که این نهاد دلایل متقنی برای عملکرد خود دارد. رازپول از دریافت مدیران بیمه مرکزی در این زمینه استقبال می کند. پیش از این در خبرها آمد که بیمه مرکزی برای بررسی های دقیق خود تیم بازرسی اش را در این شرکت بیمه ای مستقر کرده است.

فرافکنی و تشویش اذهان عمومی، نمی تواند خللی در روند فعالیت های بیمه سرمد ایجاد کندفرافکنی و تشویش اذهان عمومی، نمی تواند خللی در روند فعالیت های بیمه سرمد ایجاد کند
به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، نظر به اظهارات فرافکنانه و فرار رو به جلوی مدیرعامل سابق شرکت بیمه سرمد، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسد: 

1- عزل آقای تاجگردون به دلايلي همچون؛ تخلفات مالی، اداری و عملکردی بوده است و تاکنون به جهت حفظ آبروي ايشان و منافع سهامداران و مشتريان گرامي از انتشار جزئيات آن خودداري گرديد.

2- متأسفانه ایشان با سواستفاده از جایگاه حرفه ای بیمه سرمد، این شرکت را به پایگاه سیاسی در راستای اهداف انتخاباتی تبدیل کرده بود .

3- همچنين در پی ادعای آقاي تاجگردون مبنی بر تخلفات گسترده در شرکت بیمه سرمد، طی هفته های گذشته با استقرار نماينده نهادهای نظارتی از جمله بیمه مرکزی و بانک صادرات، تا اين لحظه خدشه ای به عملکرد شرکت وارد نشده و تعامل و همکاری با این نهادها براي شفاف سازي، برگ زرینی بر افتخارات بیمه سرمد است . 

4- مديرعامل سابق بيمه سرمد طي مکاتبات ديگر، نه تنها تاکنون درخصوص بازپرداخت حقوق های دریافتی به شرکت بیمه سرمد اقدامی انجام نداده است، بلکه با ارسال درخواست کتبی به واحد منابع انسانی واریز حقوق خرداد 1400 را نيز مطالبه دارند . 

5- علاوه بر مطالب فوق، متأسفانه ایشان در اتهام زنی، پا را از بیمه سرمد فراتر گذاشته و بیمه مرکزی جمهوري اسلامي ايران را به عنوان نهاد ناظر در تائيد صورت هاي مالي شرکت متهم به تبانی کرده است که این موضوع خارج از ساحت پاک و تلاش شبانه روزی همکاران بیمه مرکزی است. 

در پایان گفتني ست؛ مجموعه مدیران، کارکنان و کارشناسان بیمه سرمد از بهترین و کارآمدترین افراد صنعت بیمه کشور هستند و اینگونه سنگ اندازی ها، سرعت بیمه سرمد را در ارائه خدمات و حرکت رو به جلو کاهش نخواهد داد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود