امروز: پنج شنبه، 10 آذر 1401
03/25 1400

گروه سایبان - اظهارات سرپرست معاونت فنی بیمه ایران که اتفاقا هنوز به استناد اطلاعات مندرج در سایت بیمه مرکزی تائیدیه صلاحیت خود را دریافت نکرده است در خصوص برون سپاری ارزیابی خسارت پالایشگاه تهران و استفاده از ظرفیت آیین نامه 85، واکنش هایی را از سوی مدیران عامل بیمه ایران و اعضای هیات مدیره سابق این شرکت در پی داشته است.


معاون فنی بیمه ایران در روزهای گذشته از انعقاد یک قرارداد ارزیابی خسارت برای ارزیابی خسارت پالایشگاه تهران خبر داد. برون سپاری این ارزیابی خسارت واکنش هایی را در روزهای اخیر در پی داشته است و مدیران عامل قبلی و فعلی بیمه ایران واکنش هایی را به این موضوع نشان دادند.


رضا کاظمی تکلیمی عضو هیات مدیره سابق بیمه ایران در واکنش به سخنان اخیر مدیرعامل بیمه ایران در خصوص اینکه در سال مالی گذشته هزینه قابل توجهی به اجرای آیین نامه 85 اختصاص یافته عنوان کرد: برون سپاری ارزیابی خسارت اساسا مقوله ی نامطلوبی نیست اما اجرای آن نیازمند اجرای مقدماتی است.


کاظمی عنوان می کند که برون سپاری ارزیابی های خسارت باید همراه با تجدید نظر در ساختارهای شرکتی باشد . به عبارت دیگر با وجود نیروی متخصص داخلی نمی توان ارزیابی خسارت را برون سپاری کرد چرا که در این صورت سازمان ها هزینه ای مضاعف پرداخت می کنند. به گفته وی نمی توان ساختار و تشکیلات عریض و طویل داشت و هزینه های پرسنلی و اداری بسیاری را پرداخت کرد اما همزمان از راهکار برون سپاری نیز استفاده کرد. برای استفاده از ظرفیت های بیرونی باید ساختار  داخلی را کوچک، سبک و پویا کرد.


وی با اشاره به اینکه با برون سپاری موافقم اما متناسب سازی برون سپاری خسارت با ساختار ها از جمله توصیه ها در این خصوص است عنوان کرد که بیمه ایران در سال های خدمت بنده در این شرکت خسارت های بزرگی مانند زلزله سرپل ذهاب، سیل های سال های اخیر، حادثه پلاسکو و غیره را با همراهی بدنه نیرومند خود پرداخت کرد.


وی اضافه کرد که بیمه ایران دارای یک مجتمع تخصصی انرژی است و آقای آموزگار یکی از نیروهای ارزشمند بیمه ایران در این مجموعه است.

کاظمی عنوان کرد که ظرفیت نیروی انسانی بیمه ایران در سراسر کشور قدرتمند است.


وی پیشنهاد کرد بختیاری برای تشریح سخنان خود جدول و آمارهای مربوطه را منتشر کند که این شرکت در سال های گذشته چه ارقامی را و در چه شرایطی پرداخت داشته است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود