امروز: یکشنبه، 6 مهر 1399
03/26 1398

 گروه پرگار - برخي منابع اذعان دارند وزارت امور اقتصادی و دارایی مرکز روابط عمومی را که به بالاترین سطح اطلاع رسانی ارتقا سازمانی یافته بود، با دفتر وزارتي وزیر ادغام شده است!


استقلال روابط عمومی و فعالیت آن به عنوان مرکزی متصل به بالاترین مقام دستگاه از اتفاقات مهم حوزه ارتباطات در گذشته بود و ادغام آن در مهم ترین وزارتخانه اقتصادی کشور كه ظاهرا طبق دستورالعمل های بالادستی صورت گرفته ابهام در استقلال اين مركز را صد چندان می کند.


اینکه چرا دولت اقدام به ابلاغ چنین دستورالعملی کرده جای تعجب دارد اما اینکه چرا وزیر اقتصاد از پیشگامان این ادغام است جای تاسف دارد.


ادغام دفتر وزارتی و مرکز روابط عمومی پیامی جز تضعیف سکان اطلاع رسانی و شفافیت در هرم سازمانی ندارد و اینکه چرا وزیر در این برهه از زمان که انسجام ارتباطات رسانه ای می بایست در اولویت برنامه های وزارت اقتصاد باشد چنین تصمیمی را عملیاتی کرده جای سوال دارد؟


عملکرد مرکز اطلاع رسانی در چند سال اخیر قابل دفاع و پیشرو بوده است، نگرش خاص، تدوین استراتژی های رسانه ای، ایجاد همسویی و شفافیت و مقابله به تهدیدهای بیرونی در حوزه اطلاع رسانی و همافزایی با روابط عمومی سازمان های تابعه را می توان بخشی از عملکرد این مرکز در سال های اخیر یاد کرد.


برخي منابع خبري اذعان دارند كه «تهراني» رييس مركز روابط عمومي و حوزه وزارتي رياست اين دو مجموعه ادغام شده را برعهده دارد. تحلیلگران حوزه ارتباطات در این زمینه معتقدند که در حالی که دولت نسبت به شکل گیری شورای عالی اطلاع رسانی در بدنه خود اقدام کرده است و برای اطلاع رسانی تصمیماتش سخنگو دارد، چنین ادغامی پرسش های زیادی را به همراه دارد. به نظر می رسد حذف نگرش تخصصی استراتژی های روابط عمومی، حرفه ای گری در لایه های نظام ارتباطی را از بین برده، عامل ایجاد فاصله میان کارگزاران حوزه ارتباطی شده و در نهایت عامل تقویت نظام فرد گرایی و افزایش ریسک عملیاتی در سازمان می شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود