امروز: شنبه، 24 آذر 1397
11/24 1396

گروه پرگار  بالاخره پیغام و پسغام های دیپلماتیک کارلوس کیروش و علی کریمی در تقاطع برنامه ورزشی و پرمخاطب 90 به هم رسید و دو طرف با الفاظی نقادانه یکدیگر را مورد عنایت قراردادند!

اکران بیلبوردهای تبلیغاتی و سایر تبلیغات فراگیر تصویر کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به همراه لوگوی بانک سامان با این پیام که مربی سفیر شد معلوم کرد که هویت برند بانک سامان این بار با ورزش هیجانی فوتبال و چهره سرمربی آن گره خورده است.

گره ای که می تواند فرصت ها و چالش هایی را در پیش روی این بانک قرار دهد. چندی پیش شهروند در گزارشی عنوان کرد که این قرارداد میلیاردی برای بانک سامان نخستین قرارداد تبلیغاتی کیروش در کشور است.


 

اما برنامه ورزشی 90 شب گذشته زنگ خطری برای سامانی ها بود . برنامه ای که کیروش و علی کریمی را در مقابل یکدیگر قرارداد.آنچه مسلم است اینکه بانک سامان نمی تواند مراقب تک تک حرکت های کیروش باشد وبعید است بحث مراقبت از رفتارهای هیجانی و ... در متن این قرارداد گنجانده شده باشد. اما چالش کریمی و کیروش در شب گذشته به برند بانک سامان هم پهلو زد چراکه هویت برند بانک سامان با کارلوس کیروش گره خورده است و در صورت ادامه مقابله بین این دو ستاره قطعا ذهن جامعه 15 تا 30 سال مرد کشور و البته خانم های ورزش دوست در این سن مشوش خواهد شد.

باید پذیرفت این جامعه می تواند بازار هدف مناسبی برای بانک باشد . ورود بانک سامان به هیجانات قهرمانی تیم ملی والیبال و هم چنین توفیقات کیروش مبین این واقعیت است که این بانک در نظر دارد از این هیجانات احساسی برای توسعه برند خود بهترین بهره را بگیرد. هرچند این استراتژی دارای نقاط قوت خاص خود است اما باید توجه کرد که رفتارهای هیجانی و پر از نوسان دو شخصیت تیم ملی والیبال و کیروش می تواند مخاطراتی نیز برای بانک ایجاد کند.

بانک سامان پیش از این نیز از تیم ملی والیبال حمایت کرده و اکنون از  کارلوس کیروش و با توجه به نوسانات شدید موفقیت در صنعت ورزش ایران و گره خوردن بانک سامان با این نوسانات می توان این گونه برآورد کرد که جو حاکم بر مدیریت تصمیم گیر در معماری برند سامان از یک اتمسفر کاملا احساسی و کمی دور از نگرش منطقی به این فضا برخوردار است.

از سوی دیگر با توجه به الزامات همراستایی در تدوین استراتژی های کلان هر بنگاهی قطعا این نگرانی به وجود می آید که آیا تصمیم گیری های احساسی بر سایر مدیریت های مجموعه بانک نیز تسری داده شده است؟


 با توجه به نوسانات اقتصادی و نگرانی های حاکم بر مدیریت ساختار پولی کشور ادامه روند احساسی در این بنگاه اقتصادی می تواند آینده متفاوتی را در افق بقا و موفقیت  رقم بزند.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود