امروز: چهارشنبه، 28 مهر 1400
12/4 1394

گروه پرگار - با گذشت بیش از یک هفته از بروز اختلاف نظر عمیق بین نعمت زاده وزیر  صنعت و نوروز زاده معاون وی بر سر هیات مدیره سایپا، خبر می رسد توافقاتی درخصوص جایگزینی نوروز زاده صورت گرفته و وی بزودی با ایدرو خداحافظی می کند .
به گزارش پایگاه خبری راز پول (ایران و جهان )به گفته یک منبع آگاه، روز سه شنبه جلسه ای در وزارت صنعت،معدن و تجارت با حضور نعمت زاده برگزار و در این جلسه با حضور نوروز زاده در مورد مسائل سایپا گفتگو شده و در نهایت بدلیل پافشاری رئیس ایدرو بر مواضع خودش درباره اعضای هیات مدیره سایپا، موضوع کناره گیری وی از ایدرو گویا جدی شده است.

بنا به اظهارات این منبع آگاه، پس از این جلسه که در آن تا حدودی مقصد آینده نوروز زاده نیز مشخص شده و احتمالا به وزارتخانه دیگری می رود ، اسامی سید ابریشمی، فائقی و قلعه بانی بعنوان گزینه های جایگزین وی برای ریاست ایدرو مطرح شده است.

سید ابریشمی که اکنون گزینه اصلی وزارت صنعت برای ریاست هیات مدیره سایپا است، تا چندی پیش رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی بوده و از دوستان نزدیک نعمت زاده محسوب می شود.

گفته می شود سید ابریشمی نسبت خانوادگی با جمالی مدیرعامل سایپا نیز دارد و در انتصاب وی نقش اساسی داشته است .

مهندس قلعه بانی نیز پیشینه مدیرعاملی سایپا و ریاست ایدرو را در کارنامه خود دارد و یک مدیر خودرویی باسابقه محسوب می شود.

همچنین فائقی که اکنون معاون نوروز زاده در ایدرو می باشد، سالها سابقه مدیریت در سازمان تربیت بدنی و شرکت پست را داشته و در سال های گذشته نیز مدیرعامل یکی از شرکت های تابعه ایدرو در حوزه ریلی بود که به دعوت نوروز زاده معاونت سرمایه گذاری این سازمان را بر عهده گرفته است .فائقی از نزدیکان حزب کارگزاران سازندگی است .

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود