امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
01/18 1398

سایر اخبار- عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تهران در واکنش به تعدیل نیرو در مؤسسه همشهری گفت: مؤسسه همشهری باید این رفتار را جبران و شورای شهر را از نتیجه آن مطلع کند.

به گزارش مهر، حسن خلیل آبادی در صحن علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه درست در همان روزی که اکثر شما در اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروزی مشغول تبریک گفتن سال نو به همکاران خود بودید، جمع ۱۰۵ نفر از خانواده بزرگ روزنامه همشهری در اولین مرحله حضورشان در محل کار با جمله "کارمند تعریف نشده است" روی دستگاه انگشت‌زن حضور و غیاب رو به رو شدند گفت: حال خودتان را جای آن شخصی بگذارید که کاملاً بی خبر از همه جا بعد از تعطیلات نوروزی تعدیل که خیر اخراج شدنش را از دستگاه حضور غیاب متوجه شده است!

وی ادامه داد: این امر چنین پیامی را می‌رساند که شهرداری تهران فاقد یک استراتژی دائمی برای تعدیل نیرو است که همین مساله باعث می‌شود، هر مدیری بنا به سلیقه خود، با پرسنل‌اش قطع همکاری کند.

به گفته خلیل آبادی اتفاقی که مشابه آن چندی پیش برای یک جمع ۲۷۰ نفره که به صورت تنخواهی مدت زیادی با سازمان ورزش همکاری داشته‌اند، رخ داد.

خلیل ابادی اضافه کرد: تعدیل نیرو در هر مؤسسه‌ای یک امر طبیعی است؛ اما روش آن بر پایه اخلاق استوار است. قطع همکاری با پرسنل همشهری بیشتر به اخراج و بی احترامی به جایگاه افراد شبیه بود تا تعدیل نیرو!

قطع همکاری یک باره با شخصی که بیش از ۱۰ سال است با شما قرارداد یکساله می‌بندد، از نظر انسانی شایسته نیست و نخواهد بود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای دوره پنجم بحث نیروهای همشهری مطرح بود، اما اگر شش ماه پیش به فرد مورد نظر موضوع تعدیل را اعلام می‌کردند و طی این مدت حقوق و بیمه آنان را می‌پرداختند، بسیار حرفه‌ای تر نبود؟ گفت:

ازاین رو به شهردار و مسئولان مؤسسه فرهنگی همشهری تذکر می‌دهم که رفتارهای انسان‌محور و اخلاقی را که شعار ما در انتخابات ٢٩ اردیبهشت ٩٦ بوده و همواره برآن تاکید داریم، رعایت کنند و دستور توقف این رفتار غیرحرفه‌ای و بازگشت به کار افراد تعدیل شده را صادر کنند.

همچنین در صورت عدم نیاز به اشخاص در هر کار و سمتی با هماهنگی و در فرصتی مناسب و به شیوه اخلاقی و آرامش بخش مازاد نیروی خود را تعیین تکلیف کنند.

وی تاکید کرد: مؤسسه همشهری باید این رفتار را جبران و شورای شهر را از نتیجه آن مطلع کند.

ما پیش از هر وظیفه‌ای باید نماینده مردمی باشیم که برای تغییر روش‌های سرهنگی به فرهنگی به لیست امید رأی دادند، نه آن‌که بله قربان‌گویان و افراد مورد حمایت مدیریت پیشین به‌کارشان ادامه دهند و شخصیت‌های کمتر شناخته شده و زحمتکش با چوب تعدیل و تعزیر شوند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود