امروز: جمعه، 15 مهر 1401
02/12 1396

رازپول - به دلیل افزایش نیافتن حقوق بازنشستگان کشوری متناسب با نرخ تورم در دولت های نهم و دهم، ۶۷,۷ درصد از قدرت خرید این گروه کاسته شد که با تدبیر دولت یازدهم و طی سه سال اخیر، حداقل ۲۳ درصد از این کاهش قدرت خرید، جبران شده است.

به گزارش رازپول، محمود اسلاميان، مديرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: سياست های دولت نهم و دهم و افزايش تورم در آن برهه سبب شد تا قدرت خريد بازنشستگان کشوری ۶۷,۷ درصد کاهش پيدا کند که با تلاش و رايزنی های مستمر صندوق بازنشستگی کشوری و حمايت و توجه دولت يازدهم، اين ميزان طي سه سال اخير، ۲۳ درصد جبران شده است.

وي تصريح کرد: در طول چهار سال فعاليت دولت تدبير و اميد و با پيشنهاد صندوق بازنشستگی کشوری، نرخ افزايش حقوق بازنشستگان متناسب و حتي بيش از نرخ تورم سالانه افزايش يافت.

اسلاميان يادآور شد: در سال هاي ۹۳ تا ۹۵ به ترتيب نرخ تورم ۱۵,۶، ۱۱.۹ و ۹ درصد از سوی بانک مرکزی اعلام شد، در حالی که افزايش حقوق بازنشستگان کشوری در اين سال ها به طور متوسط و به ترتيب ۲۰، ۱۴ و ۱۶ درصد بوده است.

وی با اشاره به نرخ اعلام شده تورم براي سال جاری، گفت: پيش بينی شده است که نرخ تورم در سال ۹۶ حدود ۹ درصد باشد، در حالي که حقوق بازنشستگان کشوری، امسال به طور متوسط ۱۸,۳ درصد افزايش يافت.

وی همچنين گفت: جبران خسارت های وارد شده به معيشت بازنشستگان کشوری، در قالب اجرای طرح افزايش پلکانی و همسان سازی حقوق، نيازمند حداقل ۵ سال زمان است که اميدواريم با حمايت های دولت اين خسارت ها هرچه سريعتر جبران شود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود