امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
03/22 1399

گروه چهارسوق- نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: نمایندگان مجلس یازدهم هم‌زمان با سال جهش تولید، در حال تدوین طرحی هستند تا براساس آن، نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری و همچنين کنترل بازار خودرو افزایش یابد.
سیدمهدی فرشادان با انتقاد از اینکه در سال‌های گذشته قیمت‌گذاری خودرو به درستی انجام نشده است، گفت: نبود نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری و هرج و‌ مرج در آن سبب جولان دلالان و واسطه‌گران در بازار خودرو شده است.
او همچنین گفت: قیمت‌گذاری خودرو باید براساس قيمت واقعی نهاده‌های توليد باشد و يا اين كه مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار خودروسازان قرار بگیرید.
نماینده سنندج، دیواندرە و کامیاران با اشاره به سیاست‌های جدید دولت و خودروسازان در فروش خودرو، گفت: با اعمال روش‌های متفاوت در فروش، قیمت خودرو در بازار شیب نزولی پیدا می‌کند.
او با اشاره به طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو بعنوان سیاست جدید خودروسازان بیان کرد: با این روش عدالت در توزیع خودرو انجام می‌شود چرا که همه واجدان شرایط امکان ثبت‌نام اولیه در طرحهای فروش را خواهند داشت.
فرشادان در ادامه تنها راه عبور از التهاب بازار را تعیین قیمت خودرو بر اساس حاشیه بازار دانست و گفت: چرا بايد در جايي كه خودروسازان نياز مالی دارند، دلالان از اختلاف قيمت كارخانه و بازار سودمند شوند؟
وي تصريح كرد: مجلس يازدهم با رويكرد حمايت از صنعت داخلی و توليد ملی به دنبال اصلاح شرايط فعلی خواهد بود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود