امروز: شنبه، 22 مرداد 1401
01/19 1399

گروه چهارسوق- رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از ضرورت تجدیدنظر در خصوص فعالیت واحد‌های تولیدی و صنایع خبر داد.

حمیدرضا فولادگر ...با اشاره به مولفه های تحقق شعار سال، گفت: تحقق شعار سال در گرو تلاش و همدلی بیشتر مسئولان است تا به این ترتیب جهش در تولید جهش در اقتصاد را رقم بزند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم اتخاذ شده در خصوص تعطیلی صنایع و واحد‌های تولیدی در پی شیوع کرونا مورد انتقاد ما نیز است، افزود: با تعطیلی بسیاری از صنایع گرفتاری چند برابر بیشتر از کرونا دامن کیر کشور خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه تعطیلی برخی صنایع مادر همچون فولاد خودروسازی و امثالهم به بدنه اقتصاد کشور ضرر خواهد زد، تصریح کرد این واحدها باید با نیروی کمتر و رعایت کامل نکات بهداشتی ادامه فعالیت دهند زیرا ادامه این تعطیلی ها می تواند بسیاری از صنایع و مشاغل را به صورت زنجیره وار درگیر مشکل کند.
فولادگر با بیان اینکه تعطیلی برخی صنایع به معنای رکود بسیاری از زنجیره های تامین است، افزود: دولت نباید با حکم به تعطیلی بسیاری از صنایع چشم خود را بر پیامدهای ناگواری آن ببندد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه کاهش ظرفیت به دلیل کمتر شدن نیروی کار برای رعایت پروتکل های بهداشتی بهتر از تعطیلی صد درصدی آن ها است، تصریح کرد: ادامه وضعیت فعلی به طور حتم تحقق شعار سال را غیر ممکن می کند.
وی ادامه داد: برخی صنایع تامین کننده زنجیره تولید برای واحد‌های تولیدی بسیاری هستند از این رو نباید بدون در نظر گرفتن پیامدهای هر تصمیمی نسبت به اجرای آن پافشاری کرد.
رئیسی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فعالیت مدیریت شده واحد‌های تولیدی بهترین تصمیمی است که در شرایط فعلی قابلیت اجرا دارد ازاین رو از دولت می خواهیم در خصوص فعالیت صنایع در شرایط کنونی تجدیدنظر کند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود