امروز: جمعه، 15 مهر 1401
12/6 1398

ساناز نامغ - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر ضرورت حمایت از تولید خودروی باکیفیت دنا پلاس که در شرایط تحریم ها تولید آن متوقف نشده است، گفت: تولید خودروهایی از این جنس می تواند خداحافظی مناسبی از سوی شرکت های خودروساز با خودروهای بی کیفیت باشد.

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو بارازپول با اشاره به تولید محصول دنا پلاس توبور دنده اتوماتیک در کشور با وجود تحریم های ظالمانه، گفت: تولید خودروهای با کیفیتی از این دست نشان می دهد که تحریم ها در بروز توانمندی بیشتر متخصصان داخلی موثر بوده است.
وی با بیان اینکه تولید خودروی دنا پلاس توبور دنده اتومات در شرایطی که همه کشورهای پیشرفته، ایران در منزوی کرده و تعاملی با ما ندارند نشان می دهد که نبوغ ایرانی می تواند به هر سطحی از پیشرفت دست یابد، افزود: خوشبختانه تولید چنین خودرویی با توجه به کیفیت بسیار مناسب آن نسبت به تولیدات قبلی آینده روشن خودروسازی ما را نشان می دهد.
سبحانی فر با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدات داخلی مورد تایید رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: به طور حتم مجلس نیز حامی تولیدات با کیفیت ملی بوده و در این راستا آماده هر نوع کمکی به خودروسازی ها است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: وقتی تولیدات داخلی در بخش خودرو از کیفیت مناسب و قابل قبولی برخوردار باشند به طور حتم هزینه های کشور در حوزه های مختلف از تصادفات گرفته تا درمان و حتی فوت افراد به صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه دولت باید زمینه تولید هر چه بیشتر خودروهای باکیفیت همچون دنا را در کشور فراهم کند، تصریح کرد: به طور حتم اگر چنین تولیدات باکیفیتی در داخل تولید شود مردم به سمت خرید خودروهای خارجی نیز نخواهند رفت.
سبحانی فر با تاکید بر اینکه با افزایش خط تولید خودروهای با کیفیت قیمت آن ها نیز ساماندهی شده و مردم بیشتری می توانند نسبت به خرید اقدام کنند، گفت: دولت باید حمایت های دامنه داری را از تولید خودروهای با کیفیت انجام دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تولید خودروی با کیفیتی همچون دنا پلاس خودروسازی های ما را بر غول تحریم ها چیره کرده است، افزود: این خودرو به نسبت سایر تولیدات داخلی بسیار به استانداردهای جهانی نزدیک شده از این رو می توان به موضوع صادرات آن و ارزآوری از این منظر نیز امیدوار بود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تولید خودروهایی از جنس دنا پلاس می تواند خداحافظی مناسبی از سوی شرکت های خودروساز با خودروهای بی کیفیت باشد از این رو حتی کمک ریالی به این تولیدکننده ها نیز جایز است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود