امروز: دوشنبه، 6 بهمن 1399
07/18 1398


گروه چهارسوق - مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از ايجاد تكنوسنتر كاملا تخصصي و حرفه اي در ساختار اين خودروساز خبر داد.

                      

ايكوپرس- فرشاد مقيمي در آيين اختتاميه گردهمايي فن‌آورانه شركت‌هاي دانش‌بنيان در محل صندوق نوآوري و شكوفايي، با بيان اين كه مسير برون رفت از شرايط فعلي صنعت خودرو اعتماد به دانش‌بنيان‌ها است گفت: بايد با مشخص شدن نيازهاي خودروسازي و همچنين توانمندي شركت‌هاي دانش‌بنيان پيوندي پايدار و برد-برد ميان آنان برقرار شود تا هم مسايل خودروسازي مرتفع شود و هم فعالان حوزه دانش‌بنيان بتوانند بدون دغدغه به فعاليت‌هاي خود ادامه دهند.

وي با تاكيد بر نقش صنعت خودرو در شاخص‌هاي كلان اقتصاد به عنوان پيشران صنعت كشور گفت: توجه به اين صنعت مي‌تواند نتايج و دستاوردهاي خوبي را براي كشور هم در بازارهاي داخلي و هم صادراتي داشته باشد.

مقيمي ادامه داد: ماموريت جديدي كه به شركت طراحي مهندسي قطعات خودرو (ساپكو) ابلاغ شده طراحي مدل مناسب و پايدار اقتصادي در همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان است. نيازهاي خودروسازي و توانمندي دانش بنيان ها شناسايي شده و بايد با ايجاد اتصالي پايدار ميان اين دو به صورت هدفمند حركت كنيم.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از شركت‌هاي دانش‌بنيان دعوت كرد تا در طراحي مدل همكاري پايدار با ساپكو و سایر درگاه‌های تحقیقاتی این گروه صنعتی مانند مرکز تحقیقات، ایپکو و جتکو ديدگاه‌ها و توانمندی‌های خود را عنوان كنند تا اجراي اين مدل با كم‌ترين مشكل صورت گيرد.

وي ارتباط با شركت‌هاي دانش‌بنيان و استارت‌آپ‌ها را نقطه آغازي براي توسعه تحولي صنعت خودرو خواند و گفت: اميدواريم با كمك و همراهي اين شركت‌ها، حمايت و همكاري صندوق شكوفايي و نوآوري و ظرفيت‌هاي خودروسازي مسايل پيش روي اين صنعت را مرتفع كرده و به اهداف اقتصاد مقاومتي كه از سوي مقام معظم رهبري  تكليف شده دست يابيم.

گفتني است، مديرعامل گروه صنعتي ايران‌خودرو ضمن حضور در نمايشگاه جانبي اين گردهمايي، به همراه رئيس هيات عامل صندوق شكوفايي از غرفه شركت‌هاي دانش بنيان بازديد و با نمايندگان اين شركت‌ها  گفت و گو كرد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود