امروز: دوشنبه، 28 مهر 1399
06/28 1398

گروه چهارسوق - در نشست مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با معاون امور روابط كار وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي و نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، مسايل موجود مرتبط با منابع انساني ايران خودرو مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش ايكوپرس، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در اين نشست خواستار همدلي و همراهي وزارت كار و سازمان تامين اجتماعي براي بررسي ورفع مسايل كارگري و منابع انساني اين خودروساز شد.

فرشاد مقيمي گفت: به دنبال اين هستيم تا با مجموعه فعاليت ها و اقدامات گروه صنعتي ايران خودرو به عنوان بزرگ ترين خودروساز كشورضمن مقابله با مانع تراشي دشمنان براي رونق خودروسازي، به اهداف صنعتي و اقتصادي كشور در شرايط تحريم دست يابيم.

وي افزود: با اصلاح روش هاي گذشته و بهبود آن و همچنين تعريف و اجراي برنامه هاي جديد شرايط فعلي را بهبود خواهيم بخشيد.

مقيمي ضمن تاكيد بر همدلي و همراهي مجموعه هاي مرتبط براي افزايش تيراژ توليد، كاهش نرخ توليد خودروهاي ناقص و تكميل خودروهاي ناقص، ارتقاي ايمني و كيفيت را از ديگر رويكردهاي مهم ايران خودرو دانست و گفت: بايد بتوانيم محصولات و خدمات درخور و شايسته مردم ارايه كنيم.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين كه محدود يت هاي بين المللي را از تهديد تبديل به فرصت كرده ايم گفت: در گذشته نيز به اثبات رسانده ايم كه هر چه پيچ تحريم تندتر بوده بهتر و با قدرت بيشتري توانسته ايم آن را پشت سر بگذاريم. در شرايط تحريم، همواره رشد صنعتي نرخ بالاتري داشته است، بيشترين تكنولوژي و فن‌آوري هاي امروز حاصل محدوديت هايي بوده كه در گذشته وجود داشته و با تلاش صنعتگران كشور به ثمر رسيده است.

محمدعلي وكيلي نماينده مردم تهران درمجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار، ايران خودرو را بخشي از غرور ملي هر ايراني عنوان كرد و همكاري هاي اين شركت با وزارت كار در حوزه روابط كار را بيانگر اهتمام به تكريم جايگاه افرادي دانست كه چرخه اين خودروساز را به حركت درمي آورند.

وي گفت: از گذشته تاكنون تمهيدات زيادي براي رضايتمندي كاركنان صورت گرفته و درحال حاضر نيز رضايتمندي كاركنان در كارآمدي و ايجاد حس مسئوليت آنان نقش آفرين است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به جايگاه ايران خودرو در اقتصاد ملي كشور گفت: قضاوت عمومي و گفتمان شكل گرفته در جامعه،‌ زيبنده اين مجموعه نيست. مديرعامل جديد اين شركت جوان، پرانرژي و داراي كارنامه موفق در حوزه صنعت است كه اميدواريم با حضور ايشان، منزلت اين شركت احيا شود، چون جايگاه اين صنعت آسيب ديده و فراتر از مسايل اقتصادي، آسيب اجتماعي است.

وكيلي تصريح كرد: ايران خودرو نيازمند مجموعه اي از اقدامات درون سازماني براي بهبود جايگاه سازماني و اقدامات كيفيت بخشي و ارتقا و همچنين اقدامات مديريتي است. اين شركت در نتيجه تصميمات غلطي كه در گذشته دور و نزديك به آن تحميل شده غيراقتصادي اداره مي شود كه ماحصل آن افت منزلت بوده است.

وي ادامه داد: ايران خودرو به عنوان شركت پيشرو در خودروسازي كشور بايد به برند ملي مي رسيد و بايد بازار كشورهاي همسايه را نيزراهبري مي كرد. اما شرايط فعلي، نتيجه خواستن هاي نابجا و غلطي بوده كه بخش‌هاي مختلف به آن تحميل كرده اند.

عضو فراكسيون اميد مجلس ضمن تحسين جسارت و توانمندي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو اظهار اميدواري كرد: در دوره جديد علاوه بر بازگشت آرامش و از بين رفتن بدبيني با تمهديداتي كه از سوي مديريت انديشيده مي شود احساس امنيت در ميان مردم و مشتريان نيز ايجاد شود.

حاتم شاكرمي معاون تنظیم روابط كار وزارت تعاون،‌كار و رفاه اجتماعی نيز در اين نشست كيفيت محصول را ضامن اشتغال پايدار خواند و گفت: انتظار مردم توجه به ارتقاي كيفيت محصولات، ايجاد آرامش در بازار با بهبود وضعيت توليد و انجام تعهدات مشتريان در انتظار دريافت خودروهاي ثبت نامي است.

وي ادامه داد: بيش از 500 هزار نفر نيروي كار در زنجيره تامين و قطعه سازي خودروسازان مشغول فعاليت هستند و هر توقفي در خطوط توليد خودروساز با تعديل نيرو و مشكلات كارگري در شركت هاي قطعه ساز همراه است.

شاكرمي با اشاره به اعتبار و وجهه بالاي ايران خودرو گفت: تامين كنندگان آسيب پذير هستند و بايد با بهبود شرايط توليد اين تهديد براي كارگران قطعه سازي از ميان برود.

وي در عين حال تصريح كرد: تحقق اين موضوعات در شرايط فعلي بسيار سخت و پرريسك است اما قطعا با توانمندي هاي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، از اين مسير عبور خواهيم كرد.

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي روابط موجود ميان كارفرما و كارگران در مجموعه ايران خودرو را تحسين كرد و گفت: نظم ناشي از رعايت قوانين و مقررات در ايران خودرو قابل تقدير است.

وي خاطرنشان كرد: ماحصل نظم موجود، احساس امنيت شغلي و تعلق خاطر و هم افزايي نيروي كار است كه در كميت و كيفيت توليد نمايان مي شود. اين موضوع بايد تقويت شود.

شاكرمي همچنين از قرار دادن ظرفيت هاي موجود وزارت كار از جمله مركز تعليمات و تحقيقات در اختيار ايران خودرو خبر داد و گفت: اين آمادگي وجود دارد تا ظرفيت هاي موجود براي سالم سازي و استانداردسازي محيط كار و همچنين آموزش هاي ايمني در اختيار ايران خودرو قرار گيرد.

در ادامه اين جلسه خانم حیدری مدیر کل تامین اجتماعی غرب استان تهران نيز توضيحاتي درباره وضعيت روابط موجود ايران خودرو و سازمان تامين اجتماعي و اقدامات صورت گرفته براي تسهيل امور مربوط به كاركنان ارايه كرد.

گفتني است، نماينده مجلس، معاون وزير كار و هيات همراه، در بازديد از خطوط توليد ايران خودرو در سالن هاي پرس، بدنه،‌رنگ و مونتاژ با فرآيند توليد خودرو به صورت تخصصي آشنا شدند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود