امروز: دوشنبه، 12 خرداد 1399
07/29 1397

 گروه چهارسوق - منابع خبری از قول رحمانی نقل می کنند که وی در دیدار با رئیس جمهور وعده داده است که مایحتاج عمومی به وفور تامین شود و زنجیره تولید و صادرات در کشورمان توجیه داشته باشد. البته او در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز به رئیس جمهور قول داده است.

البته ظاهرا او در نظر دارد تا ضمن جوان سازی بدنه وزارت صمت با تشکیل اتاق های فکری از تجربه و آزموده کهنه کاران مدیریتی این بخش از اقتصاد کشور بهره کامل را نیز ببرد.

رحمانی دکترای مدیریت استراتژیک دارد و 12 سال به عنوان نماینده مجلس فعالیت داشته است . بر همین اساس به نظر می رسد که او دیدگاه های تاثیرگذار و کارآمد تری نسبت به دو وزیر پیشین خود که هیچ کدام نسبت به او از دانش و درایت مدیریتی نوین برخوردار نبودند.

او وعده داده که 10 میلیارد دلار از ارز حاصل از صادرات به تولید داخل تعلق بگیرد و اتاق فکری برای تنطیم صادرات و واردات تشکیل دهد.

با توجه به این نگرش و ضرورت تغییر دیدگاه مدیریتی در وزارت استراتژیکی مانند وزارت صمت برآوردها بر این است که او روز شنبه قطعا با رای قابل قبولی مجوز ورود به این وزارت خانه را از مجلس خواهد گرفت

رضا رحمانی قبل از تصدی به‌عنوان سرپرست وزارتخانه صمت قائم ‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید، بوده است.

او متولد ۱۳۴۵ در شهر تبریز و دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق، فوق‌لیسانس مدیریت منابع انسانی و دکتری در رشته مدیریت استراتژیک است.

رحمانی در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از شهر تبریز به مجلس راه پیداکرده بود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت.

رحمانی پیش از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، همچنین مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی بود.

سوابق و فعالیت‌ها:

- کارمند وزارت صنایع و معادن

- معاون منابع انسانی گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز

- مدیرعامل کارخانه آلومینیوم المهدی

- مدیرکل بازرسی استانداری آذربایجان شرقی

- مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی

- نایب‌رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود