امروز: دوشنبه، 5 فروردین 1398
05/9 1397

گروه چهارسوق - آنچه مؤثر است، نقد صادقانه و دلسوزانه باهدف اعتلای صنعت و تولید ملی به‌ویژه در صنایع نوپایی است که معیشت و اشتغال بسیاری بدان وابسته است.


سروش مشرقی در یادداشت پیش رو به رویکرد ناامید سازی مردم از تولیدات ملی توسط رسانه‌های معاند پرداخته و آورده است: اخیراً در برخی رسانه‌های معاند، هم‌زمان با اعلام تحریم‌های صنعت خودروی كشور، خط خبری خاصی با رویکرد ناامید سازی مردم از تولیدات ملی و مجموعه اقدامات و فعالیت‌هایی که در بخش‌های مختلف در حال انجام است، پیگیری می‌شود. این رویکرد را به‌ویژه می‌توان در حمله به صنعت خودرو به‌صورت روشن از سوی یکی از سایت‌ها و کانال‌های معاند ازجمله آمدنیوز به نحو روشن و آشکاری مشاهده کرد.

به گزارش بولتن نیوز، ادامه این یادداشت که به‌صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار ما قرارگرفته، به شرح زیر است:


صرف‌نظر از اینکه آنچه این رسانه اقدام به انتشار آن کرده است از اساس مجعول بوده و این جعل هم متعلق به سال‌های گذشته است، تأکید می‌کنیم که نقد صادقانه و سازنده، راهگشا و موجب اصلاح است و همگان باید از آن استقبال کنند زیرا نقد و بیان ضعف‌های احتمالی موجود در بخش‌های مختلف از حقوق بهره‌برداران و گامی مؤثر در تقویت تولید به شمار می‌رود و اذعان داریم که از رهگذار نقد و رقابت است که توسعه شکل می‌گیرد.


بااین‌همه همگان وظیفه‌داریم، از حقوق ملت صیانت کنیم و درجایی که مانند این موارد که پای تولید ملی به‌ویژه در صنعت در میان است، مرزی روشن با سوءاستفاده کنندگان و دشمنان منافع ملت ترسیم نماییم. ازاین‌روست که یادآوری برخی نکات و رعایت پاره‌ای ملاحظات در این فقره خالی از لطف نیست.

- درک شرایط عمومی کشور در روزگاری که ایران اسلامی ما به تیغ آخته تحریم تهدید می‌شود، وظیفه‌ای همگانی است. در چنین شرایطی با توجه به ابهام پیش رو، متأسفانه بازار شایعه رونق می‌گیرد و احتمال در غلتیدن در زمینی که طراحان این شایعات بدان امید بسته‌اند، فزونی می‌یابد.


- قبل از تحریم‌ها همواره، لشکر رسانه‌ای به‌عنوان جاده‌صاف‌کن‌ها برای درهم کوبیدن روحیه و تسهیل و تسریع در دستیابی به اهداف، توسن رسانه‌ای خود را زین می‌کنند. در این فقره اخیر نیز این هجوم رسانه‌ای با حداکثر توان و با بهره‌مندی از ابزارهای مختلف ازجمله رسانه‌های معاندی مثل آمد نیوز کار خود را آغاز کرده است.

- دریافت حساسیت‌ها و تعیین مرزبندی مشخص میان رسانه‌های دلسوز و معاند و دشمن وظیفه‌ای ملی است و توقع می‌رود به روزگاری که هر شهروند خود رسانه‌ای است، با تشخیص سره از ناسره، بتوانیم درگذر از دام پهن‌شده به‌سلامت عبور کنند.


- تصریح می‌شود که نقد به کارکردها و ضعف‌ها از ضروریات است و نباید آن را به کناری وانهاد. یادآور می‌شویم که آنچه مؤثر است، نقد صادقانه و دلسوزانه باهدف اعتلای صنعت و تولید ملی به‌ویژه در صنایع نوپایی است که معیشت و اشتغال بسیاری بدان وابسته است. وگرنه دامن زدن به شایعاتی که رسانه‌های خدمتگزار به دشمنان ملت آن را انتشار می‌دهند، آب به آسیاب بدخواهان ملت ریختن است.


پایان سخن اینکه رویکردها در نقد مشفقانه مشخص و پایه‌ومایه آن نیز صداقت است و این همان چیزی است که در دستگاه وابستگان به دستگاه تحریم ملت، وجود ندارد. آنان با تیغ دروغ بر روح این ملت حمله آورده‌اند و با این کین‌خواهی، در آرزوی میوه‌چینی از اقدامات خود هستند.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود