امروز: دوشنبه، 7 بهمن 1398
05/23 1396

گروه چهارسوق - درادامه حمایت ها از انتخاب دکتر شریعتمداری به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت،  120اتحادیه و سندیکای صنفی و تجاری، با انتشار بیانیه ای از نمایندگان ملت خواستند با رای قاطع به وزیر پیشنهادی، دولت را در رفع مشکلات کشور به ویژه در زمینه تولید و اشتغال یاری کند.            


به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است،‌ آنچه راکه مارا برآن داشت تا از وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت کابینه دوازدهم حمایت کنیم،‌ سوابق اجرایی ایشان و امیدواری به رفع مشکلات کشور و گام برداشتن برای اعتلای ایران و تحقق اقتصادمقاومتی است.

این بیانیه می افزاید: ‌امروز صنعت و معدن و تجارت کشور با مشکلات زیادی مواجه است که حل آنها رشد پایدار و با ثبات صنعت را می طلبد که نتیجه آن ایجاد اشتغال مولد را در پی می آورد.

حل مشکلات صنعت از جمله نرخ بالای تامین مالی، ضرورت اتصال به زنجیره ارزش بین المللی و توجه به فناوری و ارتقای بهره وری، یک پارچگی صنعتی و تجاری، اصلاح نظام توزیع کالا و خدمات و ‌افزایش کیفیت، نیازمند فردی کارآزموده،‌ پرتلاش، صادق و جهادی است که برمسند وزارت صنعت ، معدن و تجارت تکیه زند وآقای شریعتمداری دارای چنین خصوصیاتی است.

دراین بیانیه همچنین آمده است،‌ آقای شریعتمداری می تواند با عزمی جهادی و ایجاد فرآیند های صحیح کاری و سیستمی و نهادی کردن آن درکل وزارت خانه، علاوه بر تسهیل گری در امور و کاهش تصدی گری دولت شرایط بالندگی بخش خصوصی توانمند و علاقه مند به اعتلای کشور را فراهم کند.

همچنین وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با داشتن سابقه بسیاردرخشان در وزارت بازرگانی، عضویت در شورای راهبردی روابط خارجی و آشنا به راهکار اجرایی برای حل معضلات پیش گفته و نگاه توسعه ارتباطات بین المللی ایشان، می تواند ورود صنعت ، معدن و تجارت را به شبکه ارزش بین المللی فراهم کند که این امر جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه باثبات صنعتی تحقق خواهد یافت.

براساس این بیانیه،‌ دیدگاه آقای شریعتمداری مبتنی بر نوآوری و فناوری است که این نوع نگاه در تهیه لایحه قانون تجارت الکترونیکی و صدور گواهی امضای دیجیتال به چشم می خورد و برای تغییر رویکرد صنعت، معدن و تجارت به عنوان بخش قابل توجهی از اقتصاد ،ایشان می توانند نقش موثری در اقتصاد مبتنی براقتصاددانش بنیان ایفا کنند.

از دیگر سو، تجارب و سوابق اجرایی آقای شریعتمداری درحوزه توسعه صادرات،‌ نوین سازی تجارت و توجه به سرمایه های خرد برای مشارکت از قابلیت هایی  است که زمینه سازی برای هدایت و جذب سرمایه های مادی و معنوی به صنعت، معدن و تجارت (‌سرمایه گذاران داخلی و خارجی )‌ را فراهم می کند.

گفتنی است‌،‌ خانه صنعت، معدن و تجارت، صنایع نساجی ایران، سندیکای کاغذو مقوای ایران، انجمن صنایع لوازم خانگی، انجمن وارد کنندگان خودرو، انجمن موتورسیکلت ایران، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو انجمن سازندگان تجهیزات نفت، انجمن ناشران دیجیتال، کنفدراسیون صنعت ایران، انجمن صنف مهندسی شیمی ایران، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران، اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان گل تهران،اتحادیه خرازان تهران،کانون انجمن های صنفی آرد ایران،انجمن صنفی کار فرمایی تولید کنندگان پخت نان و شیرینی،انجمن  صنایع فرآورده های گوشتی ایران، انجمن صنفی صنایع لبنی ایران، انجمن افزودنی های صنایع غذایی ایران... از جمله120 تشکلی هستند این بیانیه را درحمایت از وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت امضا کردند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود