امروز: سه شنبه، 28 دی 1400
12/1 1395

گروه چهارسوق - مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا پرس یکی از فرصت های گروه سایپا است و با توجه به استراتژی صنعت خودرو برای تولید 3 میلیون دستگاه تا سال 1404، سایپا پرس یکی از شرکت های استراتژیک در کل صنعت خودروسازی کشور خواهد بود.


به گزارش پایگاه خبری رازپول به نقل ازسایپا نیوز، مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مدیران ارشد سایپا از خطوط تولید سایپا پرس بازدید کردند و از نزدیک با فرآیندهای این شرکت آشنا شدند.

دکتر جمالی در این بازدید گفت: پرس کاری، نخستین مرحله و بنیان خودرو سازی است و با توجه به سیاست های دولت در خصوص عدم ادامه روند تولید به صورت CKD در صنعت خودرو داخلی این اهمیت بیشتر از قبل نمود دارد.

وی افزود: علاوه بر این، آزاد شدن ارز برای خودرو هایی که کمتر از 20 درصد داخلی سازی دارند و تاکید دولت در مقوله داخلی سازی خودرو، حتما به توان شرکت سایپا پرس به عنوان یکی از شرکت های با توانمندی بالای در فرآیند داخلی سازی به شدت احساس نیاز می شود و از این رو آینده درخشانی را برای سایپا پرس متصوریم.

مدیرعامل گروه سایپا گفت: دولت در مقوله داخلی سازی پافشاری دارد و این اصرار و پافشاری دولت با توجه به وجود نیروی جوان در کشور ضروری است و با این همه نیروی جوان نباید صرفا مونتاژ کننده خودروهای خارجی باشیم و این سیاست دولت شایسته تقدیر است.

وی تاکید کرد: یکی از شرکت های استراتژیک سایپا که باید توسعه یابد سایپا پرس است و با تلاش مدیران، کارکنان و کارگران سایپا پرس توسعه این شرکت در اولویت گروه خودرو سازی سایپا قرار دارد.

جمالی افزود: با توجه به افزایش50 درصدی تولید در گروه سایپا و برنامه افزایش 20 درصدی تولید برای سال آینده ضرورت توسعه سایپا پرس مضاعف می باشد.

وی تصریح کرد: باید در ساختار ها و نحوه جابجایی محصولات در درون گروه سایپا اصلاحاتی صورت گیرد تا بهره وری سایپا پرس افزایش یابد.

مدیرعامل گروه سایپا تاکید کرد: باید از همه پتانسیل های سایپا پرس استفاده کنیم به همین خاطر تصمیم گرفته شد که شرکت های پرسی گروه سایپا در سایپاپرس ادغام شوند.

جمالی گفت: شرکت سایپا پرس این توانمندی را دارد که در صنعت خودرو رشد و توسعه یابد و نقش کلیدی خود را در صنعت خودرو ایفا نماید.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم که می توانیم با تغییرات محدودی ساختار این شرکت را اصلاح نمائیم تا به بهره وری مطلوب برسد. علاوه بر این سایپا پرس حتما باید از زیان خارج شود و به سوددهی برسد و همچنین ظرفیت های تولیدش افزایش یابد.

مدیرعامل گروه سایپا در پایان تاکید کرد: باید از فرصت های موجود در صنعت خودرو بیشترین استفاده را ببریم و به آینده سایپاپرس خوش بین هستیم.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود