امروز: دوشنبه، 14 آذر 1401
08/22 1400

گروه چهارسوق- مدیر عامل جدید منطقه آزاد قشم در حالی منصوب شد که این انتصاب نشان از توجه به تخصص گرایی دارد و قطعا روزهای روشنی در انتظار مناطق آزاد تجاری کشور است.

 
به گزارش رازپول به نقل از بولتن نیوز، انتصاب دکتر افشار فتح اللهی به سمت مدیریت منطقه آزاد قشم بدون شک از اولین انتصاب های کارشناسی دولت سیزدهم است. وی در شرایطی منصوب شد که کوله باری از دانش، تخصص و تجربه دارد. از عضویت در کارگروه صادرات غیر نفتی تا مدیریت در منطقه آزاد انزلی. وی همچنین سال ها در وزارت صمت حضور داشته و از کارشناسی در وزارت صمت به بالاترین سمت ها از جمله معاونت حقوقی، مجلس و استان های این وزارتخانه رسیده است. این انتصاب بارقه ای از امید را در چشمان صنعتگران و بازرگانان کشور ایجاد کرده است، فردی که سال ها تعامل مثبت و سازنده با فعالان صنعت، معدن و تجارت داشته، خواسته های بخش خصوصی را به خوبی می شناسسد و در طول سالیان همواره بر حل مشکلات ایشان اهتمام داشته است.
اما این انتصاب نشان داد که دکتر سعید محمد به وعده های خود وفادار است و وعده های داده شده جنبه نمایشی نداشته است. انتصابی از جنس مدیران جوان انقلابی و با تجربه فراوان که بدون شک می توانند منشا خدمات فراوانی در منطقه ازاد قشم شود چه آنکه با تعریف پروژه های بزرگ در این منطقه آینده درخشانی در انتظار قشم است.

مناطق آزاد از زمان تاسیس خود تا کنون قرار بود که پایلوتی برای صادرات کشور شود اما این مهم بعضا آن طور که باید انجام نشد و البته در دوره هایی این مهم برعکس شده و این مناطق، دروازه ای برای ورود کالاهای بی کیفیت شدند.حال با این انتصاب پرچم صادرات کشور در این مناطق دوباره بر افراشته می شود و استراتژی ورود کالا به محلی برای رونق مجدد صادرات تبدیل خواهد شد.
بدون شک مناطق آزاد تجاری کشور با این گونه انتصاب ها روزهای درخشانی را خواهد دید،هرچند که تا آن زمان، مسیر نسبتا سخت و ناهمواری پیش روی مدیران این حوزه است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی‌شود