امروز: سه شنبه، 5 مهر 1401
04/1 1400

گروه چهارسوق - حضور مقتدرانه ایران در هشتمین نمایشگاه انرژی و شهر هوشمند استانبول، کارگزار صندوق نوآوری شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به حضور موفق و مقتدرانه هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول از انعقاد قرارداد همکاری هشت میلیون یورویی دانش‌بنیان با ترکیه خبر داد.

به گزارش اکوپرشین به نقل از ستاد خبری دبیر خانه اجرائی هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول: غلامرضا رضائیان با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول اظهار کرد: این نمایشگاه ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد که در آن بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه‌های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری حضور فعال داشتند.

پاویون فناورانه ایران در یک رویداد مهم آسیایی – اروپایی

وی در ادامه با بیان این مطلب که این پاویون فناورانه با حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی و مجوز سازمان توسعه تجارت ایران در بازه زمانی اشاره شده در استانبول برگزار شد، بیان کرد: این رویداد مهم آسیایی – اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رئیس انجمن شهر هوشمند و رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول افتتاح شد. علاوه براین همچنین علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان نیز در این مراسم حضور داشتند.

افزایش توسعه و صادرات محصولات دانش بنیان

مجری پاویون ایران در این نمایشگاه با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این پاویون افزایش توسعه و صادرات خدمات فنی و مهندسی همچنین صادرات محصولات دانش بنیان بوده که در راستای توسعه اقتصاد بین‌المللی شرکت‌های دانش بنیان مدنظر قرار گرفته است؛ افزود: از سوی دیگر باید گفت که پاویون مورد نظر با حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده است.

مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی

رضائیان برگزاری جلسات همچنین مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی حاضر در این رویداد را از جمله مهم ترین رویداد و برنامه‌های این نمایشگاه و پاویون دانست و گفت: علاوه براین از نمایشگاه مذکور مهمان ویژه کنگره و بازیگران توسعه شهری نیز بازدید داشتند.

استقبال بازدیدکنندگان از پاویون فناورانه ایران

کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تصریح کرد: پاویون فناورانه ایران از سوی بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت‌های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. به طور نمونه رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از پاویون مورد نظر بازدید به عمل آوردند.

انعقاد قرارداد به مبلغ ۸ میلیون یورو

وی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت ایرانی و شرکت ترک به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری کنگره خبر داد و افزود: قرارداد مذکور در راستای همکاری بین شرکت‌های دانش بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضاء رسید.

رضائیان با بیان اینکه در قالب تفاهمنامه‌های رسمی بین ایران و دبیرخانه‌های اجرایی نمایشگاه فناورانه و شهر هوشمند ترکیه و اسپانیا، این پاویون‌ها در سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، گفت: دبیرخانه شهر هوشمند ایران همچنین توانسته دو پاویون فناورانه کشورمان با حضور شرکت‌های دانش بنیان را در فاصله ۱۰ روز در خردادماه برگزار کند. این پاویون‌ها با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در کشور ترکیه برپا شده است و این خود نشان از شایستگی صنعت نمایشگاهی ایران در توسعه اقتصاد دانش بنیان دارد.

وی یاد آور شد: صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان توسعه تجارت ایران و سرکنسولگری کشورمان در قالب همکاری‌هایی که داشته‌اند، توانسته‌اند، بسترهای لازم برای حضور شرکت‌های دانش بنیان کشورمان را در نمایشگاه‌های بین‌المللی را فراهم آورند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود