امروز: یکشنبه، 1 خرداد 1401
11/17 1399

گروه بازار پول - رییس کل بانک مرکزی در پی انتشار ویدیو تظلم‌خواهی پدر و مادر سه شهید در شهر ازنا در فضای مجازی درخصوص مزایده ملک مسکونی آنها در ازای بدهی بانکی در نامه‌ای به مدیر عامل بانک صادرات خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شد. 

  متن نامه رئیس کل بدین شرح است:


جناب آقای صیدی 

مدیر عامل محترم بانک صادرات 


امروز ویدئویی را در فضای مجازی دیدم که پدر و مادر سه شهید سرافراز نسبت به مزایده ملک مسکونی خود به خاطر معوق شدن بدهی مربوط به یک شرکت تعاونی در شهر ازنا ازطریق اجرائیات ثبت به مزایده گذاشته شده است.


لطفاً دستور فرمایید:

اولاً -فوراً اجرای مزایده متوقف شود.

ثانیاً- گزارشی از کم وکیف وام و محاسبات و اقدامات انجام گرفته به اینجانب ارسال شود. 

ثالثاً -دلجویی لازم از پدر و مادر گرانقدر شهدا به عمل آورند. 

عبدالناصر همتی 

۹۹/۱۱/۱۷


هفته گذشته نیز در پی مسدودسازی حساب مشتریان افغان در بانک صادرات رئیس کل به موضوع ورود کرد.


اما ظاهرا صيدي نيز به اين اولتيماتوم واكنش نشان داده است؛او در نامه اي به رييس كل نوشته:

برادر ارجمندم جناب آقای دکتر همتی
رییس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام
پیرو دستور جنابعالی در خصوص توقف مزایده منزل خانواده سه شهید که ویدئوی آن در فضای مجازی منتشر شده است، لازم می‌دانم ضمن تشکر  از راهنمایی‌ها و دغدغه شریف و  اعتقادی جنابعالی نسبت به خانواده معظم شهدا که حقی ابدی بر گردن ملت ایران دارند، به استحضار برسانم که  بر خلاف آنچه در  ویدئوی مذکور مطرح شده، مزایده ای در این خصوص برگزار نگردیده  و همچنان  که مراتب در بیانیه روز گذشته‌ی روابط عمومی بانک صادرات ایران به تفصیل عنوان شد، علی‌رغم وجود مستندات قانونی کافی در شعبه و مدیریت استان، به محض اطلاع از تعلق ملک به خانواده معزز شهیدان، مزایده کان لم یکن تلقی شده و قرار است احقاق حقوق سپرده‌گذاران بانک از طرق دیگری پی‌گیری شود‌‌. 


زیرا بانک صادرات ایران که افتخار تقدیم بیش از ۹۰ شهید والامقام را به انقلاب اسلامی دارد، کمترین ناسپاسی را نسبت به ساحت مقدس پدران و مادران شهدای بزرگوار روا نمی‌دارد. ما همگی مدیون شهدای عزیز بوده و پاسداری از آرمان‌های آنان را وظیفه‌ی خود می‌دانیم. 
حجت اله صیدی 
مدیر عامل بانک صادرات ایران


تعامل رئيس كل و مديرعامل بانك صادرات وارد فضاي خاصي شده است، اينكه رئيس كل ترجيح داده واكنش به اين موضوع را علني و مكتوب سازد نشان ميدهد كه بانك صادرات روزهاي حساسي را ميگذراند و يا رئيس كل مايل است از اين فضا بهره برده و پيام هاي خاصي را ارسال كند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود