امروز: یکشنبه، 8 خرداد 1401
11/12 1399

گروه بازارپول - نشان بانک ملی که با شعار «این نشان یک تحول ملی است» در مراسم «ملی شو» سال گذشته رونمایی شد از کار افتاده است!
مسعود خاتونی در نشستی خبری پیش از برگزاری رویداد «ملی شو 3» که با شعار «این نشان یک تحول ملی است» برگزار شد، گفته بود«نشان بانک» به مشتری اجازه می دهد در یک فضای مجازی، حضور خود را در شعبه بانک تجربه کرده و امور بانکی را خودش مدیریت کند.
او تاکید کرد که «بانک ملی ایران این شجاعت را داشت تا به عرصه ایجاد شعبه دیجیتال ورود کند» و افزود: بانک ملی ایران در این پروژه هرگز به فکر درآمدزایی نبوده و نیست، بلکه یک دیدگاه ملی را دنبال می کند تا بانکداری دیجیتال را در کشور پیاده سازی کند.

ماه های پایانی سال مصادف است با برگزاری مراسمی به نام«ملی شو». مراسمی که حتی برای رونمایی از دستاوردهای آن وزیر امور اقتصادی و دارایی و نمایندگان مجلس و ... به آن دعوت می شوند. اما آیا دستاوردهای «ملی شو» پس از این جشن از سوی مسئولین رصد می شود؟

یکی از دستاوردهای «ملی شو» در سال گذشته «نشان بانک» بود که با همکاری بانک رونمایی شد . از همان ابتدا برخی آیتم های نشان بانک مانند افتتاح حساب فعال نبود اما حالا در آستانه این مراسم بررسی های دقیق تر نشان می دهد که «نشان بانک» کلا از کار افتاده است و جای خود را به آسان بانک داده است!که اتفاقا تنها گزینه کارت به کارت  و عرضه سهام دولتی آن فعال است.
البته معلوم نیست که با تغییر اسم این ابزارک باز هم قرار است در «ملی شو» امسال به عنوان دستاوردی جدید و با حضور وزیر اقتصاد رونمایی شود یا خیر ؟
آپ پیش از این هم سرویس هایی مانند کارت به کارت و یا سهام عدالت و پرداخت قبوض را درپلتفرم خود داشته است وضرورت استقرار نشان بانک که بخش جدید ابزارهای آن فعال نبود معلوم نیست.

به نظر می رسد که پس از جدایی منصوری از آسان پرداخت ، مسعود خاتونی عضو هیات مدیره بانک ملی و مهدی شهیدی رئیس هیات‌مدیره آسان پرداخت نتوانستند پروژه را پیش ببرد و آنطور که از ظواهر امر پیدا است قرارداد ادامه پیدا نکرده است.


 

«نشان بانک»، دستیار اقتصادی مشتریان بانک ملی ایران
روابط عمومی بانک ملی در خبری پیش از این عنوان کرده بود که مشتریان بانک ملی ایران می توانند بخشی از نیازهای بانکی و اقتصادی خود را از طریق «نشان بانک» برطرف کنند.
این ابزار که بر روی اپلیکیشن آپ قابل استفاده است بسیاری از خدمات بانکی روزمره را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد.
استعلام شناسه شبا حساب های بانک ملی ایران با وارد کردن شماره حساب، دریافت صورتحساب کارت، دریافت مانده کارت، اعلام مفقودی کارت و کارت به کارت، از جمله عملیات های بانکی است که بر روی «نشان بانک» قابل انجام است.
در این ابزار می توان شعب بانک ملی ایران را بر اساس منطقه جغرافیایی مورد نظر، به راحتی جست و جو کرد. همچنین اطلاعات مربوط به تسهیلات دریافتی توسط مشتری در «نشان پرداخت» قابل دسترسی است.
یکی دیگر از بخش های پر مخاطب نشان پرداخت، «نرخ آنلاین ارز» است که به صورت لحظه ای قیمت خرید و فروش تعدادی ارزهای جهانروا را ارائه می دهد.
«نشان بانک» همچنین در بخش «افتتاح حساب» همه حساب های بانکی کاربر در بانک ملی ایران را به نمایش می گذارد. در آینده نزدیک خدمات تازه ای مانند افتتاح حساب جدید، خدمات انتقال وجه حسابی و خدمات چک به این ابزار افزوده خواهد شد.

 
 
لینک این خبر موجود است:
https://www.bmi.ir/news/news/details/16709

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود