امروز: یکشنبه، 5 تیر 1401
09/17 1399

گروه بازارپول  - تصمیم مدیران عالی نظام نسبت به ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه که با هدف افزایش کارآیی و بهره‌وری نظام بانکی و بازار پول صورت گرفته، به طور حتم گامی مهم در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ملی و توانمندسازی کشور خواهد بود.


بانک سپه وظیفه دارد سطحی متفاوت از خدمات و محصولات نوآورانه در حوزه بانکداری خرد را به مشتریان خود به ویژه خانواده نیروهای مسلح ارائه کند. از این منظر با توجه به دستور مدیرعامل بانک در خصوص تشکیل هلدینگ فناوری اطلاعات امید این ضرورت به درستی تشخیص داده شده و به نظر میرسد با اتکا به مدیران کارآزموده، جوان و متخصص در این عرصه گام های بزرگی برداشته شده که سطح انتظارات را از این هلدینگ در حال شکل گیری به نحوی جدی بالا برده است.


از سوی دیگر افزایش سرمایه در هلدینگ فناوری اطلاعات امید، نشان از عزم راسخ بانک سپه و نگاه استراتژیک این بانک به حوزه تحول دیجیتال دارد و به طور حتم هلدینگ نیز اقدامات توانمند ساز برای شرکت های گروه از این محل را خواهد داشت.


در این خصوص طبق بررسی‌های میدانی صورت گرفته مشخص شده است که اقدام‌های ارزشمندی در شرکت سامانه الکترونیک انصار با هدف تمرکز پشتیبانی شعب و دستگاه‌های بانکی صورت گرفته و این شرکت نقشی جدی در ارائه خدمات 7*24 به مشتریان بانک بزرگ و نوینِ سپه در آینده خواهد داشت.

همچنین گام‌های برداشته شده در شرکت سایان کارت نظیر بهبود زیرساخت‌ها و افزایش سرمایه بزرگ این شرکت و همچنین به کارگیری نیروهای متخصص و تراز اول بازار، نشان از جهش بزرگی است که برای سایان انتظار می‌کشد و بایستی در فصل زمستان منتظر آن باشیم.


از سوی دیگر به نظر می‌رسد شرکتی نرم افزاری برای ارایه خدمات بانکداری متمرکز در حال تشکیل است که نوید ارائه سرویس های نوآورانه در حوزه بانکداری را میدهد.

گفتنی است اتحاد استراتژیک شرکت داتین با مجموعه هلدینگ امید، گامی مهم در این خصوص ارزیابی می‌شود.

همچنین گام‌های برداشته شده در شرکت فناوری اطلاعات انصار، نوید حمایت بانک سپه از تولید نرم افزارهای متفاوت و خاص مورد نظر را می‌دهد. به نظر می رسد که فضای بالنده ایجاد شده در شرکت‌های فناوری اطلاعات امید، در روزهای آینده نوید دستاوردهای مهمی را برای مشتریان دارد.


به طور حتم بانک معظم سپه پس از ادغام با در اختیار داشتن حداقل 18 درصد بازار پول بایستی تجهیزی برای ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری رقابتی در همین حدود را فراهم نماید که این مهم طی دو سال آینده دور از دسترس نخواهد بود.


دست یابی به این اهداف بی شک در سایه ثبات مدیریتی دور از انتظار نیست . پختگی در ادغام ثابت کرد که بانک سپه نه تنها به ساختارهای پیچیده مالی اشراف دارد بلکه در نظام مدیریتی خود با وجود ساختاری مکانیکی که پیچیدگی و رسمیت زیادی را در خود جا داده به ظرافت های توسعه استراتژیک که مسلما در سایه ثبات و برنامه ریزی به منظور تامین نیازهای مهارتی است، اشراف کامل دارد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود