امروز: یکشنبه، 1 خرداد 1401
08/14 1399

گروه بازارپول - سهولت در دسترسی امن و پایدار و البته اضافه کردن خدمات جدید یکی از ضرورت‌های جدی بانکداری بر بستر اینترنت است. این حق مشتریان هر بانکی است که با خاطری آسوده بتوانند بدون مراجعه به شعب بانک‌ها خدمات بهتری را در خانه، محل کار و یا حتی در حال حرکت از طریق اینترنت تلفن همراه دریافت کنند و مطمئن باشند که بانک همیشه همراه آنهاست و هرگز بانک تعطیل نیست.


به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری تحلیلی دنیای بانک و بیمه، بانک رفاه کارگران در راستای نوآوری همواره می‌کوشد تا خدمات بانکداری اینترنتی‌اش را گسترش دهد، سطح امنیت و دسترسی به آن را ارتقا ببخشد و خدمات متنوع‌تری را به مشتریان خود هدیه کند. تازه‌ترین اقدام این بانک توسعه، بهینه کردن و بهبود کیفیت سامانه‌های اینترنتی هم برای مشتریان حقیقی و هم حقوقی یعنی بنگاه‌ها و صاحبان شرکت‌ها و کارخانه‌هاست. اقدامی که بسیاری از خدمات مورد انتظار مشتریان را به داخل خانه‌ها و محل کسب ‌و کار آن‌ها می‌برد تا آن‌ها در وقت خود صرفه‌جویی کنند و در روزهای مبارزه نفس‌گیر با ویروس کرونا نیازی به ریسک کردن برای مراجعه به شعب بانک را نداشته باشند. البته که با استفاده از این خدمات و آگاهی از 11 مزیت جدید بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران، سطح کیفیت رفاه و بهره‌وری مشتریان افزایش می‌یابد.

راستی این 11 خدمت ممتاز بانک رفاه کارگران چیست و برای استفاده از آن چه کاری باید انجام داد. در این گزارش سعی می‌کنیم راهنمای ساده و کاربردی را برای مشتریان بانک رفاه کارگران در سراسر کشور معرفی کنیم. یادتان باشد که این خدمات به بهره‌برداری رسیده و منتظر شماست. دیگر چه نیازی هست به شعبه رفتن و خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا وقتی بانک رفاه کارگران در کنار شما نشسته است. آنلاین بانکداری کنید و از این خدمات لذت ببرید.


گام نخست این است که به سامانه بانکداری رفاه به نشانی اینترنتی https://www.rb24.ir بروید، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید. 2 نکته مهم را همیشه یادتان باشد؛ نخست اینکه رمز عبور را از طریق پیامک یا پست الکترونیکی نه برای خودتان و نه اعضای خانواده و دوستانتان ارسال نکنید. دومین نکته اینکه از مرورگرهای به‌روز شده همچون اکسپلورر نسخه 10 و بالاتر و یا مرورگر فایرفاکس و گوگل کروم استفاده کنید و فیلترشکن را هم خاموش کنید.

واریز آنی حواله شناسه‌دار/سود سهام

در صورت صدور حواله شناسه دار از سازمان های مربوطه برای شما، اصلاً به شعب بانک رفاه کارگران مراجعه نکنید. شما وقتی وارد اینترنت بانک رفاه کارگران شدید، گزینه انتقال وجه داخلی را انتخاب و سپس روی گزینه خدمت واریز حواله شناسه‌دار کلیک کنید. بعد از آن شناسه حواله را وارد کرده و نام سازمان مربوطه را از فهرست انتخابی انتخاب کنید (توضیح اینکه برای سود سهام انتخاب سازمان به تنهایی کافیست) و به ‌طور مستقیم نسبت به واریز وجه سود یا حواله صادرشده به یکی از حساب‌های خودتان اقدام کنید. تنها چند دقیقه وقت بگذارید تا چند ساعت در شعبه معطل نشوید

از حواله‌های خود گزارش بگیرید

ممکن است شما بخواهید از حواله‌هایی که برای شما صادر شده گزارش بگیرید و نزد خودتان نگه دارید یا اینکه آن را به مدیر یا مقام بالاتری در شرکت خود ارائه دهید. اینکه دیگر خیلی راحت است و لازم نیست دوباره به شعبه بروید. سامانه بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران این خدمت را به شما می‌دهد که از حواله‌های خود بر اساس شرایط مختلف شامل نوع واریز، نام سازمان، وضعیت حواله، شماره حواله و ... گزارش بگیرید. روی منوی گزارش‌ کلیک کرده و گزینه گزارش حواله و سهام را انتخاب کنید و گزارش بگیرید.

بدون کارت پول حواله کنید!

تا حالا برایتان پیش‌آمده که بخواهید پولی به کارت همسرتان، فرزندتان یا دوستان واریز کنید اما شماره کارت آن را فراموش کرده باشید یا اینکه کسی که می‌خواهد پول دریافت کند، کارت‌ بانکی‌اش را همراه نداشته باشد اما به پول نیاز داشته باشد. چه‌کار می‌کنید؟ نگران نباشید بانک رفاه کارگران کنار شماست و این مشکل را حل کرده است. چه طور؟ شما وارد سامانه اینترنت بانک رفاه کارگران شوید. منوی عملیات کارت را انتخاب و روی گزینه حواله بدون کارت کلیک کنید. سپس یکی از کارت‌های خود را انتخاب و مبلغ را وارد کند. اطلاعات کارت بانکی‌تان شامل رمز دوم پویاکارت، cvv2 و تاریخ انقضا به همراه شماره موبایل فردی که می‌خواهید پول را برایش حواله کنید به همراه رمز برداشت از دستگاه خودپرداز را وارد و بعد از آن درخواست حواله الکترونیکی برداشت بدون کارت را ثبت کنید. حالا دیگر بانک رفاه وظیفه دارد پول را به دست طرف مقابل برساند و بانک در این موقع یک پیامک شماره حواله، مبلغ و تاریخ انقضای ثبت‌شده برای موبایل طرف مقابل ارسال می کند تا او با مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز بانک رفاه کارگران، پولش را دریافت کند. در خودپرداز باید منوی برداشت بدون کارت را انتخاب و رمز برداشت و شماره حواله پیامک شده را وارد کند تا تمامی یا بخشی از پول را بگیرد. البته اگر فرد در زمان تعیین‌شده به خودپرداز مراجعه نکند، در صورت عدم برداشت سقف مبلغ تعیین‌شده تا بازه زمانی مشخص‌شده از سوی بانک، مابقی مبلغ به‌صورت خودکار، به‌حساب مبدأ برگشت داده خواهد شد.

برداشت بدون کارت را لغو کنید

حالا ممکن است شما تصمیم به لغو حواله برداشت بدون کارت داشته باشید. همه کاربران حقیقی بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران می‌توانند تا قبل از انقضای تاریخ حواله الکترونیکی برداشت بدون کارت و درصورتی‌که مبلغی از حواله از سوی گیرنده آن برداشت ‌نشده باشد. درخواست خود را لغو کنند. کافی است منوی عملیات کارت را انتخاب و روی گزینه لغو برداشت بدون کارت کلیک کرده و پس از واردکردن مبلغ حواله، کد پیگیری، شماره موبایل و اطلاعات کارت شامل شماره کارت، رمز دوم پویا، ‌cvv2  و تاریخ انقضاء، درخواست خود را باطل کنید.

خوش‌حساب بمانید!

یکی از خواسته‌های مشتریان بانک رفاه کارگران این است که می‌خواهند ریز تسهیلات دریافتی و اقساط پرداختی‌شان را ببینند. برای مشاهده لیست تسهیلات به تفکیک اصلی و ضامن یعنی اعم از اینکه خودتان از بانک رفاه کارگران گرفته باشید یا ضامن شخص دیگری باشید را خیلی راحت از طریق سامانه اینترنت بانک رفاه کارگران مشاهده کنید. کافی است منوی تسهیلات را انتخاب و روی گزینه لیست تسهیلات کلیک کنید تا ببینید چه قدر از وامتان مانده، چه تعداد از اقساط خودتان یا شخصی که ضامنش شده‌اید، پرداخت‌شده و بر اساس آن برای اینکه اعتبارتان نزد بانک رفاه کارگران تضمین شود، برای پرداخت اقساط در موعد مقرر برنامه‌ریزی کنید.

پرداخت گروهی فقط با چند کلیک

ممکن است شما بخواهید مبلغی را به‌صورت گروهی پرداخت کنید، مثل قبض‌ها یا حق بیمه‌ها یا اینکه پولی را به‌صورت گروهی و در قالب یک فایل به‌حساب مشتریان و کارمندانتان واریز کنید. بانک رفاه کارگران را صدا کنید و وارد سامانه اینترنت بانک رفاه کارگران شوید. منوی عملیات گروهی را انتخاب و روی گزینه عملیات انتقال وجه گروهی شامل انتقال وجه داخلی، قبض‌ها، حق بیمه‌ها یا انتقال وجه پایا به‌صورت گروهی در قالب یک فایل کلیک کنید و درخواستتان را ثبت کنید. دیگر کاری نداشته باشید. بانک رفاه کارگران بقیه کار‌ها را خودش برای شما انجام می‌دهد.

صبر کنید می‌خواهید ببیند دستورتان اجراشده است؟ از همان منوی عملیات گروهی، گزینه پیگیری عملیات گروهی را کلیک کنید تا گزارشی از وضعیت دستور شما بر اساس داده‌هایی چون شماره‌ حساب مبدأ، شماره پیگیری، نوع عملیات و بازه زمانی در اختیارتان قرار گیرد.

یکی از تغییرات مثبت پرداخت دوره ای در خدمات بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران هم برای کاربران حقیقی و هم حقوقی این است که می‌توانند عملیات دوره‌ای داشته باشند. شما می‌توانید از طریق منوی عملیات دوره‌ای با کلیک کردن روی گزینه ثبت عملیات دوره‌ای علاوه بر انتقال وجه داخلی دوره ای که در نسخ قبلی سامانه‌ها در دسترس شما بود، نسبت به ثبت عملیات پایا دوره‌ای، پایا گروهی دوره‌ای و پرداخت اقساط تسهیلات دوره‌ای (صرفاً برای مشتریان حقیقی) اقدام کنید. البته تمامی عملیات فوق از طریق منوی عملیات دوره‌ای و گزینه یک‌بار در زمان مشخص برای انجام عملیات موردنظر فقط در یک تاریخ مشخص نیز در دسترس شماست. انتخاب کنید، بهره ببرید و لذت بانکداری دیجیتال را تجربه کنید.

البته بانک شما یعنی بانک رفاه کارگران امکان تهیه گزارش عملیات دوره‌ای را هم فراهم کرده و می‌توانید وضعیت درخواست‌های دوره‌‌ای را بر اساس فیلترهای داده‌ای مختلف نظیر شماره‌حساب مبدأ، مبلغ، نوع عملیات و وضعیت بررسی کنید. این خدمت از طریق منوی عملیات دوره‌ای و انتخاب گزارش عملیات دوره‌ای هم برای کاربران سامانه‌های بانکداری اینترنتی حقیقی و حقوقی بانک رفاه کارگران فراهم‌شده است.

بانک رفاه کارگران خادم آنلاین شماست

اگر شما مشتری حقیقی بانک رفاه کارگران هستید و از خدمات متنوع اینترنتی این بانک استفاده می‌کنید، این امکان برایتان فراهم شده تا بدون اینکه به شعبه بروید لیست حساب‌های خودتان را مشاهده کرده و آن‌ها را از طریق موبایل بانک رفاه کارگران یا سامانه اینترنتی حقیقی رفاه فعال یا غیرفعال کنید و همین کار را در ارتباط با خدمات پیش‌بینی‌شده انجام دهید. دیگر چه نیازی هست به شعبه رفتن وقتی بانک رفاه کارگران در خانه یا محل کارتان این خدمات را در اختیارتان قرار می‌دهد. خدمت دیگر سامانه بانکداری اینترنتی حقیقی بانک رفاه کارگران، امکان فعال‌سازی حساب‌های قابل‌نمایش در خودپرداز است. برای این کار کافی است از طریق منوی پروفایل و انتخاب گزینه حساب‌های خودپرداز بدون نیاز به حضور در شعبه نسبت به مشاهده لیست حساب‌های خود و حداکثر 4 حسابتان را برای نمایش بر روی دستگاه‌های خودپرداز بانک رفاه کارگران انتخاب و فعال کنید.

آیا می‌دانید بانک رفاه کارگران خادم آنلاین شماست حتی در روزهای سخت کرونایی؟

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود