امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
07/5 1399

گروه بازارپول - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بررسی شاخص های بانک رفاه کارگران نشان‌دهنده عملکرد خوب و مثبت است و امیدواریم این روند رو به رشد همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش رازپول به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده این بانک که با حضور دکتر سالاری مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، رئیس و اعضای هیأت مدیره و مدیران عالی این سازمان، میرزایی معاون اقتصادی وزارت تعاون، مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره، معاونان مدیر عامل و جمعی از مدیران امور و روسای اداره‌های ستادی بانک رفاه کارگران و همچنین نمایندگان سازمان حسابرسی و فرابورس برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: شاخص های مالی بانک رفاه کارگران در سال گذشته شاخص‌های مثبتی است و روند رو به رشدی دارد که نشان دهنده عملکرد خوب و مثبت مجموعه پر تلاش بانک رفاه کارگران است و امیدواریم در سایه تعامل و همکاری با مجموعه وزارتخانه و سازمان تأمین اجتماعی این روند همچنان ادامه پیدا کند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بیماری کرونا شرایط سختی در کشور به وجود آورده است و بانک رفاه کارگران در این شرایط هزینه های سنگینی پرداخت کرده و جمعی از نیروی انسانی پر تلاش و گرانقدرش را از دست داده است، اما در خدمت رسانی به شهروندان خللی به وجود نیامده که قابل تقدیر است.

دکتر شریعتمداری ادامه داد: شاخص ها در حوزه جذب منابع و پرداخت تسهیلات به ویژه در حوزه تولید چشمگیر است و با افزایش سرمایه، هم نسبت کفایت سرمایه بانک و رعایت استانداردهای لازم و الزامات بانک مرکزی ارتقا پیدا می‌کند و هم دامنه خدمات بانک بیش از گذشته افزایش خواهد یافت.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با قدردانی از مجموعه بانک رفاه کارگران به جهت عملکرد و شفافیت در صورت های مالی اظهار داشت: جای بسی خوشحالی و امیدواری است که بانک رفاه کارگران و سایر شرکت های سازمان تأمین اجتماعی – بورسی و غیر بورسی – صورت های مالی شفافی دارند و این آمارها در سامانه کدال در معرض دید و دسترس عموم مردم قرار دارد. بنابراین شفافیت در عملکردها نقطه قوت و مثبتی است که باید همواره سرلوحه کارها قرار گیرد.


در ادامه، دکتر سالاری مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در سخنانی اظهار کرد: صورت های مالی نشان می دهد که بانک رفاه کارگران عملکرد خوبی در شاخص ها دارد و باید از مجموعه این بانک که با جدیت در راه خدمت رسانی به هموطنان تلاش می کنند، تقدیر کنیم.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: همکاری و تعامل سازمان و بانک رفاه کارگران در سطح خوب و مطلوبی قرار دارد و اگر این تعامل نبود در خدمت رسانی به مردم هر دو سازمان با مشکل مواجه می شدند.


دکتر سالاری ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی مجموعه بزرگی است که به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی خدمات ارائه می کند که بخشی از ارائه این خدمات به دوش بانک رفاه کارگران است و اگر همکاری و مساعدت این بانک نباشد، بدون شک سازمان با مشکل مواجه می شود.


مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان تأکید کرد: تعامل و همکاری متقابل بر اساس ضوابط و مقررات برقرار است و با حل برخی مشکلات و موانع قانونی که در حال برطرف شدن از سوی مراجع قانون گذاری است، زمینه خدمات بهتر و گسترده تر به هموطنان، بیش از گذشته فراهم خواهد شد.


اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران، دیگر سخنران این مجمع بود که به ارائه گزارشی از صورت های مالی در سال گذشته پرداخت و بیان داشت: بانک رفاه کارگران با وجود محدودیت‌ها و برخی موانع همواره تلاش می کند که کیفیت خدمات به شهروندان ارتقا پیدا کند و با وجود نیروهای تحصیل‌کرده و پرتلاش، در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.

وی افزود: در حوزه تجهیز منابع، بانک رفاه کارگران اهتمام می ورزد منابع جذب شده را به حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه حوزه تولید، اشتغال و حوزه سلامت اختصاص دهد تا با پرداخت تسهیلات، هم به رونق تولید و هم سلامت جامعه کمک شود.


لله گانی ادامه داد: یکی از مهم ترین حوزه های خدمت رسانی بانک، به سازمان تأمین اجتماعی به ویژه بازنشستگان، مستمری بگیران و کارگران است و حرکت در مسیر بهبود وضع رفاهی آن ها و پرداخت تسهیلات در قالب طرح های مختلف، جزو برنامه های اصلی این بانک است.


مدیر عامل بانک رفاه کارگران، افزایش سرمایه بانک را موضوع مهمی دانست و تأکید کرد: با سرمایه اندک بانک در سال های گذشته، دامنه فعالیت و ارائه خدمت به هموطنان محدود بود، اما با نظر مساعد و موافقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی با افزایش سرمایه، در آینده نزدیک شاهد گسترش خدمات بانک رفاه کارگران خواهیم بود.

لله گانی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های بانک رفاه کارگران، شفافیت در عملکردهاست تلاش می‌شود تمامی فعالیت ها و برنامه های بانک در چارچوب قوانین و مقررات و با رعایت مصالح بانک و شفافیت کامل، تحقق پیدا کند.


مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پایان اظهار داشت: اگر امروز بانک رفاه کارگران توانسته است به عنوان بانکی قوی در حوزه های مختلف اقتصادی کشور حضور مؤثری داشته باشد و خدمات مناسبی به مشتریان خود و خانواده بزرگ سازمان تأمین اجتماعی ارائه دهد، نتیجه تعامل و همکاری های متقابل است که امیدواریم دامنه این همکاری بیش از گذشته گسترش یابد.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه نمایندگان سازمان حسابرسی به ارائه گزارش پرداختند و پس از بحث و بررسی های لازم، صورت های مالی بانک رفاه کارگران برای سال مالی منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۸ به تصویب رسید.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود