امروز: دوشنبه، 24 مرداد 1401
07/1 1399

گروه بازارپول - بانک معروف آلمانی دویچه بانک با بیش از نیمی از ۲ تریلیون دلار در صدر فهرست تراکنش‌های مشکوک به پول‌شویی جهان قرار گرفت .

به گزارش پایگاه خبری رازپول به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بزرگترین بانک آلمان، دویچه بانک در صدر فهرست تراکنش‌های مالی مشکوک به پول‌شویی بانک‌های بزرگ جهان قرار دارد و بیش از نیمی از ۲ تریلیون دلار تراکنش مشکوک اعلام شده در این گزارشات را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری آلمانی دویچه وله این گزارش را بر اساس اسناد لو رفته بانک‌های بزرگ جهان که به دپارتمان جرایم مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا ارائه شده بود، منتشر کرد. این اسناد نشان داد بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۷ دویچه بانک ۱.۳ تریلیون دلار از ۲ تریلیون دلار مشکوک به پولشویی توسط بانک‌های بزرگ جهان را جابه‌جا کرده است.

این اسناد شامل گزارش فعالیت‌های مالی مشکوک بانک‌ها و مؤسسات مالی به وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده است. مؤسسات مالی طبق قانون موظف‌اند فعالیت‌های مشکوکی مانند پول‌شویی و دور زدن تحریم‌ها را به مقامات قانونی گزارش دهند .

دویچه بانک در واکنش به این گزارش اعلام کرد: از قبل هم درحال تحقیق در مورد این اتفاقات بوده که منجر به ایجاد راه‌حل‌های قانونی‌ شد که در آن همکاری‌ها و اصلاحات این بانک به اطلاع عموم رسید.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود