امروز: شنبه، 1 آبان 1400
06/10 1399

 گروه بازارپول - بانک سینا پتانسیل های بالایی در بازار سهام دارد.

بانک سینا با در اختيار داشتن بيش از 20 هزار ميليارد تومان سپرده در بازار سرمایه کمتر از 19 هزار ميليارد تومان معامله مي شود.


این در شرایطی است که در کنار منابع در اختيار بانک از سرمایه گذاري ها و دارایی ها ملکی و ... نيز برخوردار است به نحوي که در بخش سرمایه گذاري ها در اختيار داشتن 5 درصد از سهام شرکت مخابرات ایران و مدیریت سرمایه گذاري کوثر بهمن و ... ارزش این سرمایه گذاري ها بالغ بر 11 هزار ميليارد تومان است و با در نظر گرفتن سایر دارایی ملکی و ... ارزش این بانک از منظر پتانسيل عملياتی بانکی همچنان ارزش آن قابل بررسی و از پتانسيل مناسب براي رشد ارزش برخوردار است.


ایمانی مدیرعامل بانک نیز اخیرا یکی از اهداف اصلی و مهم بانک سینا، را تلاش برای افزایش رضایتمندی تمامی ذینفعان از طریق ایجاد ارزش افزوده و بازدهی بیشتر عنوان می کند که در همین راستا با پیاده سازی برنامه ها و سیاست های توسعه ای، توانسته گام های مهمی را بردارد به طوری که در سال یاد شده، مجموع سپرده های این بانک 18.9 درصد، مانده خالص مصارف بانک 13 درصد و سودآوری آن 347 درصد رشد را نشان می دهد.


وی با اشاره به اهمیت قیمت تمام شده پول در بانک ها اظهار داشت: استراتژی بانک سینا، تلاش برای تداوم روند کاهشی نرخ بهای تمام شده پول بوده است که خوشبختانه این نرخ در پایان اسفند 98 به 18.6 درصد رسیده که نسبت به سال قبل از آن یک واحد درصد کاهش نشان می دهد. این روند کاهشی را در نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات نیز شاهد هستیم به طوری که در پایان سال 98 معادل 6.3 درصد بوده که این رقم در حال حاضر 5.6 درصد است در حالی که این رقم در پایان اسفندماه سال 97 معادل 6.6 درصد است. بانک سینا از نظر سرمایه ثبتی در رتبه 6 و از لحاظ تعداد شعبه در رده 7 کانون بانکهای خصوصی قرار دارد و دارای کمترین وابستگی به منابع بین بانکی با سهمی نزدیک به صفر است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود