امروز: شنبه، 22 مرداد 1401
06/4 1399

 گروه بازارپول - ظاهرا روز گذشته برخی مدیران عامل بانک ها و برخی مقامات در ساختمان مرکزی بورس حضور داشتند و به همراه رئیس بورس نحوه حمایت حقوقی ها رصد و پالایش شده است .


به گزارش رازپول ، در پی ریزش های شاخص در روزهای اخیر برخی سیاست گذاران و حقوقی های بزرگ در پی حمایت از بازار برآمده اند. در نتیجه این حمایت ها امروز بازار بازگشته است و کف سهم های بزرگ بسته شده است. در این میان بانک های بزرگ صادرات ، تجارت و ملت نقش عمده ای ایفا کرده اند، تا جایی که حقوقی های وتجارت تا 2 میلیارد سهم خریداری کردند.

در حالی صبح دیروز حدود 25 نفر از مدیران بانک ها ، شرکت های سرمایه گذاری و ... با حضور در ساختمان بورس تهران با مسئولان سازمان بورس و بورس تهران و با هدف عملی کردن حمایت ها، جلسه داشتند که چند حقوقی بزرگ مانند گروه مالی ملت ، بانک ملی، تامین سرمایه تمدن و بانک صادرات با جمع آوری سهام شرکت های زیرمجموعه و سهام ارزنده ، نقش مهمی در بهبود وضعیت و بروز نشانه های مثبت برای امروز و آینده داشتند.


از سوی دیگر حدود هزار میلیارد تومان از معاملات دیروز مربوط به فروش حقوقی ها بود و برخی دیگر از فعالان حقوقی مانند بانک سامان ، آستان قدس و دو کارگزاری فارابی و بانک صادرات و... با فروش سهام ، مسیر دیگری را طی کردند. در این میان ، آستان قدس بعد از دریافت تذکر از ادامه عرضه سهام منصرف شد و احتمالا" امروز در جرگه حامیان بازار سهام قرار گیرد.


در این میان ، بهروز شجاعی مشاور مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با انتشار مطلبی در فضای مجازی اعلام کرد: هلدینگ خلیج فارس، حمایت حداکثری را از نماد "فارس" داشت اما آنچه به عنوان فروش حقوقی در این نماد رخ داد حاصل رفتار غیر حرفه ایی کارگزاری بانک صادرات بود..

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود