امروز: پنجشنبه، 29 مهر 1400
03/12 1399

 گروه بازارپول -برند بانک سپه ومطالعات پیش از اجرا و  پیاده سازی گام به گام طرح ادغام ریسک عملیاتی طرح بزرگ ادغام 5 بانک نظامی در بانک سپه را به حداقل رساند.


بانک سپه پس از رویکرد مطالعاتی روند قیمت سهام، رویکرد مطالعاتی حسابداری، رویکرد افکارسنجی مدیران اجرایی، رویکرد مطالعه های موردی و رویکرد توجه به منافع ذی نفعان کلید ادغام 5 بانک نسبتا بزرگ را در خود فراهم کرد.


اما در این میان نحوه اجرای این ادغام با سایر نمونه های آن در نظام بانکی متفاوت بود که به نظر می رسد ناشی از دو مولفه ی بسیار موثر است. اول برند بانک سپه بود که سبب ایجاد اعتمادواطمینان برای کلیه ذی نفعان بود و دوم توجه به منافع کلیه ذی نفعان که روند این پوست اندازی در نظام بانکی را به آرامی پیش برد و مانع از ایجاد نارضایتی و پیامدهای اجتماعی برای سیاست گذاران بود.


بنابراین به نظر می رسد که بانک سپه ريسک اعتماد از جانب ذينفعان، ريسک اعتماد مشتريان و ريسک سيستماتيک بازار را به خوبی مدیریت کرده است.

پر واضح است که شناخت دقیق ابعاد مادي و انسانی بانک هاي در شرف ادغام، انجام مذاکرات مستمر و توجه به جزئیات مالی، فنی و حقوقی هربانک ، انجام برنامه ریزي قبلی براي فرآیند ادغام و اجراي دقیق برنامه ریزي انجام شده براي دستیابی به تمام پتانسیلهاي موجود و حداکثر استفاده از امکانات و قابلیتهاي بانک هاي مذکور،توجه ویژه به تفاوت فرهنگی و وجود استراتژي مناسب فرهنگی  از ریز نکته هایی است که توجه بسیاری به آن شده است.


اخیرا مدیرعامل بانک سپه اعلام کرده است که هماهنگی به‌عمل‌آمده مجامع سایر بانک‌های ادغام شونده طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌شده به‌زودی انجام گیرد.  محمدکاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود: در پی اعلام ریاست کل بانک مرکزی مبنی بر برگزاری مجامع بانک‌های حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد در هفته جاری، بانک سپه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بورس و اوراق بهادار، زمینه برگزاری مجامع این دو بانک را فراهم کرد و در اولین گام مجامع مربوط به بانک حکمت ایرانیان با حضور اکثریت سهامداران در روز شنبه دهم خردادماه سال 1399برگزار شد.


وی اظهار داشت: با برگزاری مجامع ادغام حکمت ایرانیان، این بانک نخستین بانک وابسته به نیروهای مسلح است که رسماً در بانک سپه ادغام می‌شود و از روز یکشنبه یازدهم خردادماه سال جاری شعب بانک سابق حکمت ایرانیان با تابلوهای بانک سپه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز و مشتریان گرامی هستند.


وی اظهار داشت: بانک سپه تمامی تمهیدات اجرایی شامل عملیات حوزه شعب، به‌کارگیری نرم‌افزار واسط برای ارائه خدمات مشتریان، نصب تابلوهای بانک سپه، صدور احکام کلیه مسئولان و پرسنل شعب از سوی بانک سپه، ابلاغ راهبردها و دستورالعمل‌های اجرایی بانک سپه متناسب با ساختار مصوب هیئت‌مدیره بانک سپه را انجام داده و به فضل پروردگار خدمات مطلوب به مشتریان عرضه خواهد کرد.


بانک مهر اقتصاد در بانک سپه ادغام شد

همچنین مدیرعامل بانک سپه از برگزاری مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده سالیانه و مجمع فوق‌العاده ادغام بانک مهر اقتصاد خبر داد و گفت: با برگزاری این مجمع، پس از بانک حکمت ایرانیان این دومین بانک وابسته به نیروهای مسلح است که طی هفته جاری  رسماً در بانک سپه ادغام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود: با برگزاری مجامع ادغام بانک مهر اقتصاد تا کنون بیش از 769 شعبه و  بالغ بر 8800 نفر پرسنل به بانک سپه افزوده شده و در چارچوب قوانین و مقررات  ابلاغی بانک به صورت یکپارچه آماده خدمت رسانی به آحاد مردم و هم وطنان عزیز می باشد.
وی افزود: در پی اعلام ریاست کل محترم بانک مرکزی مبنی بر برگزاری مجامع بانک‌های حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد در هفته جاری، بانک سپه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بورس و اوراق بهادار، زمینه برگزاری مجامع این دو بانک را فراهم کرد و در دومین گام مجامع مربوط به بانک مهر اقتصاد با حضور اکثریت سهامداران روز دوشنبه دوازدهم خردادماه سال 1399 برگزار شد.
وی اظهار داشت: از روز سه شنبه سیزدهم خردادماه سال جاری شعب بانک سابق مهر اقتصاد با تابلوهای بانک سپه آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز و مشتریان گرامی هستند.
وی اظهار داشت: بانک سپه تمامی تمهیدات اجرایی شامل عملیات حوزه شعب، به‌کارگیری نرم‌افزار واسط برای ارائه خدمات مشتریان، نصب تابلوهای بانک سپه، صدور احکام کلیه مسئولان و پرسنل شعب از سوی بانک سپه، ابلاغ راهبردها و دستورالعمل‌های اجرایی بانک سپه متناسب با ساختار مصوب هیئت‌مدیره بانک سپه را انجام داده و به فضل پروردگار خدمات مطلوب به مشتریان عرضه خواهد کرد.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود