امروز: شنبه، 13 آذر 1400
02/29 1399

گروه بازارپول - آخرین محاسبات صورت گرفته از عملکرد مالی بانک ملی این سوال را مطرح می کند که آیا نزدیک شدن به قوانین بانکی دنیا عامل منفی بودن بهره وری بانک ملی بوده است ؟


آخرین یافته های رازپول حکایت از این واقعیت دارد که بهره‌وری بانک ملی روزانه منفی 635 هزار تومان است.

بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته ازآخرین عملکرد مالی بانک ملی سرانه هزینه اداری و عمومی شاغلین این بانک روزانه بالغ بر 880 هزارتومان است.

لازم به اشاره است که در این پژوهش تعداد روزهای سال بر اساس آخرین گزارش مالی بانک با کسر روزهای تعطیل  288 روز در نظر گرفته شده است.

تعداد شاغلین بانک ملی در سال 1397 به 32هزارو 470 نفر رسیده است و تعداد شعب داخلی و خارجی 3هرازو 67 واحد گزارش شده است.

آمارهای رسمی گزارش کرده است که زیان خالص این بانک در سال مورد گزارش حدود 6 هزار میلیارد تومان بود. همچنین هزینه های اداری و عمومی بانک ملی به بیش از 8 هزار میلیارد تومان رسیده است.


یکی از مواردی که سبب شد زیان خالص بانک به رقم مورد اشاره برسد موضوع مطالبات مشکوک الوصول است که در سال 1397 به شکل قابل تاملی افزایش یافته است.

 براساس مطالعات موجود مطالبات مشکوک الوصول بانک ملی در این سال با بیش از 82درصد افزایش به رقم یک هزارو 620 میلیارد تومان رسیده است.


 

این در حالی است که سود مبادلات و معاملات ارزی نقش قابل تاملی در این میان بازی کرده است که البته این سود ناشی از نوسانات قیمت بوده است.

محمدرضا حسین‌زاده (زاده ۱۳۴۳ در اردبیل) بانکدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون بعنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران فعالیت می‌کند. وی دارای مدرک تحصیلی دکتری مدیریت کسب و کار با گرایش استراتژی می‌باشد.


وی همچنین مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت و کارشناسی بانکداری کارشناسی حقوق را دارد. او تنها مدیر بانکی است که از پایین‌ترین رده بانکی به صورت پله‌ای، از پایین‌ترین رده (کارمند ساده) تا بالاترین رده (مدیر عامل بانک ملی) را در بانک‌های کشور پیموده‌است.


در ۹ خرداد ۹۵ علی طیب‌نیا وزیر وقت امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، محمدرضا حسین‌زاده را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک ملی ایران منصوب کرد.

او پیش از مدیرعاملی در این بانک معاون اعتباری، حقوقی و پشتیبانی و ای تی بوده و در سال های پیشتررئیس هیئت مدیره شرکت چاپ و نشر بانک ملی ، رئیس هیئت مدیره شرکت داده‌ورزی سداد (IT)، رئیس کمیته تبلیغات بانک ، رئیس هیئت مدیره شرکت هلدینگ توسعه ملی، رئیس هیئت مدیره شرکت آزادراه قزوین – زنجان – تبریز، عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت پارس و رئیس کمیته عالی مشارکت و نظام پیشنهادها بانک بوده است.

حسین‌زاده اولویت کاری خود در بانک ملّی ایران را نزدیک کردن به قوانین بانکی دنیا اعلام کرده بود .

بانک ملی روزانه برای هرکدام از شاغلین خود بیش از 880 هزارتومان هزینه می کند.

این بانک در حالی برای 32 هزارو 470 نفر از شاغل خود این هزینه را پرداخت کرده است که سرانه زیان انباشته 635 هزارتومان است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود