امروز: چهارشنبه، 29 دی 1400
02/21 1399

گروه بازارپول - رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت می گوید که بخشي از منابع پرداخت تسهيلات ياد شده از محل آزادسازي ذخاير قانوني نزد بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و در نتيجه کاهش نرخ سپرده قانوني صورت مي پذيرد.


رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت می گوید: با عنايت به اينکه مدت زمان زيادي از شروع اپيدمي اين بيماري در کشور نمي گذرد لذا بررسي جامع و دقيق عواقب و پيامدهاي آن بر سيستم بانکي کشور در حال حاضر دشوار است.


اما آنچه که طي اين مدت، سرفصل هاي دفتر کل بانک را متاثر نموده مربوط به شروع پرداخت تسهيلات حمايتي از آسيب ديدگان ويژه کرونا مي باشد که با توجه به اينکه بخشي از منابع پرداخت تسهيلات ياد شده از محل آزادسازي ذخاير قانوني نزد بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و در نتيجه کاهش نرخ سپرده قانوني صورت مي پذيرد، بنابراين به خودي خود آثار مالي قابل ملاحظه‌اي بر عملکرد بانک براي آن متصور نخواهد بود.


 اما ذکر اين نکته ضروري است که بيماري اخير در اين سطح گسترده، قطعا تبعاتي را به لحاظ افزايش حجم مطالبات غيرجاري به صورت مقطعي و به دنبال آن افزايش هزينه‌ها بر بانکها خواهد گذاشت که در اين خصوص تمهيداتي چه در سطح کلان کشور و چه در سطح بنگاه انديشيده شده است.


 علي ايحال تحليل و محاسبه آثار اين رويداد مستلزم سپري شدن مدت زمان بيشتري بوده تا بتوان نسبت به محاسبه بار مالي آن بر فعاليتهاي بانک برآورد دقيقي را ارائه نمود. در پايان خاطر نشان مي سازد بانک تجارت تمهيدات لازم درخصوص مديريت آثار مطالباتي و جريان هاي نقدي بر دفاتر را تا حد امکان پيش بيني نموده و نسبت به مديريت به موقع آن اقدامات لازم را صورت خواهد داد.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.


 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود