امروز: شنبه، 13 آذر 1400
12/21 1398

 گروه بازارپول- در پی مصوبه شوراي پول و اعتبار در خصوص کمک به صاحبان کسب و کارهايي که به دليل شرايط ناشي از شيوع ويروس کرونا با مشکلاتي مواجه شده‌اند، مصادیق کسب و کارهای مشمول که به تصویب کمیته منتخب دولت رسیده است اعلام شد.


عناوين بخش‌ها و رسته‌هاي کسب و کارهايي که به طور مستقيم از بيماری کرونا دچار بيشترين آسيب شده‌اند و شامل امکان بهره مندی از تعویق پرداخت تسهیلات در اسفند ۹۸ و دو ماهه اول سال ۹۹ شده اند، به شرح زیر است: 


1. مراکز توليد و توزيع غذاهاي آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخي، تالارهاي پذيرايي، قهوه‌خانه‌ها، اغذيه فروشي‌ها (و موارد مشابه به تشخيص وزارت صنعت، معدن و تجارت)

2. مراکز مربوط به گردشگري شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌هاي جهانگردي و گردشگري، مهمان‌پذيرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردي، مراکز اقامتي و پذيرايي و تفريحي و خدماتي بين‌راهي (و موارد مشابه به تشخيص وزارت ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي)

3. حمل و نقل عمومي مسافر درون شهري و برون شهري اعم از هوايي، جاده‌اي، ريلي و دريايي

4. دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري

5. توليد و توزيع پوشاک

6. توليد و توزيع کيف و کفش

7. مراکز توزيع آجيل، خشکبار، قنادي، بستني و آبميوه

8. مراکز و مجتمع‌هاي ورزشي و تفريحي

9. مراکز و مجتمع‌هاي فرهنگي و آموزشي

10. مراکز توليد، توزيع و فروش صنايع دستي

گفتنی است مراتب به قيد فوریت به تمامي واحدهاي بانک‌‌‌‏ ها و مؤسسه اعتباري غيربانکي ابلاغ و بر حسن اجراي آن نظارت دقيق به عمل می آيد.


یادآور می شود وام های اقساط قرض الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق خواهد افتاد و بانک ها موظف به اجرای این بخشنامه هستند.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود