امروز: پنجشنبه، 10 مهر 1399
11/25 1398

گروه بازارپول- يك بانک ایتالیایی که اخیرا برخی حساب‌های مشتریان ایرانی خود را بسته است، دلیل این رویکرد را «هزینه‌بر» بودن کنترل حساب ایرانیان اعلام کرد.

دفتر مطبوعاتی بانک «کاریجه» ایتالیا در واکنش به گزارشی اختصاصی که یورونیوز اخیرا در مورد محدودیت‌های اعمال شده برای حساب ایرانی‌ها در ایتالیا منتشر کرد، در نامه‌ای که با ای‌میل به یورونیوز فرستاد، نوشت: «کنترل کردن دائمی حساب‌های مشتریان ایرانی برای ما بسیار هزینه‌بر است. بنابراین ما به تمام مشتریان ایرانی‌مان در ایتالیا که شمار آنها حدودا صد نفر است، نامه نوشته و آنها را از تصمیم خودمان (مبنی بر بستن حساب آنها) آگاه کردیم.»


بانک‌های ایتالیایی به مشتریان ایرانی خود گفته‌اند که مجبور به کنترل دائمی و دقیق تراکنش‌ها و نقل و انتقالات حساب ایرانیان هستند. بر اساس گفته برخی منابع موثق یورونیوز در ایتالیا، کارمندان برخی از این بانک‌ها گفته‌اند که به دستور مسئولان ارشد خودشان مجبور به بستن حساب مشتریان ایرانی هستند و برخی دیگر مدعی شده‌اند که این تصمیم از سوی بانک مرکزی ایتالیا به آنها ابلاغ شده است.


بانک کاریجه یک بانک خصوصی است و تنها در تصمیم‌های کلان خود تابع سیاست‌های بانک مرکزی ایتالیاست.

مسئولان این بانک در نامه خود به یورونیوز، ضمن ابراز «تأسف» از این که مجبور به بستن حساب ابرانیان شده‌اند، نوشته‌اند: «متأسفانه به دلیل مقررات بین‌المللی، اجرای یک ساز و کار ویژه برای کنترل مویرگی فعالیت مشتریان برای ما بسیار گران تمام می‌شود. این اقدامی است که نظیر آن متأسفانه در تمام بانک‌های ایتالیا جریان دارد و در همه جا هم بسیار هزینه‌بر است. تا جایی که ما می‌دانیم، ایرانیان حتی در پست بانک هم نمی‌توانند حساب باز کنند. ما درک می‌کنیم که مقررات بین‌المللی وضعیت را برای افراد سخت کرده است، اما نهادهای مالی و اعتباری هم دچار مشکل هستند.»

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود