امروز: شنبه، 1 آبان 1400
11/8 1398

 

گروه بازارپول - خبرهای جدید از بانک تجارت حاکی از آن است که در دي ماه نيز تراز بانک مثبت بوده است.

به گزارش رازپول، تجارت  در پایان دوره 10 ماهه بانک از محل درآمد تسهیلات اعطایی 147769 ميليارد ریال و از محل سود سپرده های سرمایه گذاري شده 140129 ميليارد ریال درآمد کسب کرده است.

تراز بانک در این دوره در حالی به 7640 ميليارد ریال رسيد که در دوره مشابه سال گذشته زیان 7464 ميليارد ریالی شناسایی شده بود.


با چنین وضعیتی در بانک انتظار می رود تحولات بنيادین رخ داده در قيمت و ارزش سهم اثرات خود را نشان دهد و ارزش ذاتی سهم را به بيش از 700 ریال ارتقا دهد.

 پیش از این عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد  اذعان کرده بود: بانک تجارت اقدامات مثبتی در زمینه خروج از زیان داشته و از جمله در حوزه صدور ضمانتنامه‌ها و اعتبارات اسنادی قدم‌های خوبی در این بانک برداشته شده و تدابیر خوبی در حوزه‌های بانکی و افزایش سهم از بازار اتخاذ شده است.


دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت نیز در خصوص برنامه های خود و اجرای سند خروج از زیان در این بانک تصریح می کند: در حال حاضر با وجود رشد هزینه‌ها، زیان بانک تجارت نسبت به سال قبل 55 درصد کاهش یافته و همزمان سهم از بازار بانک نیز روند افزایشی را نشان می‌دهد و شاهد کاهش دو درصدی نرخ هزینه پول نسبت به مدت مشابه سال قبل در بانک هستیم.


دولت‌آبادی از افزایش 77 درصدی درآمدهای کارمزدی بانک تجارت نسبت به شش ماهه سال گذشته خبر داد و یادآور شد: در کنار افزایش سهم بانک تجارت در صدور ضمانتنامه و گشایش اعتبارات اسنادی و تثبیت جایگاه نخست در صنعت بانکداری کشور 48 درصد رشد در مانده‌های سپرده‌های جاری داشته‌ایم. در این میان 159 درصد نیز افزایش درآمدهای عملیاتی را تجربه کرده‌ایم و 80 درصد رشد در فروش املاک تملیکی و مازاد داشته‌ایم.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود