امروز: شنبه، 1 آبان 1400
11/6 1398

 گروه بازار پول- یکی از کارآفرینان در جلسه با وزیر اقتصاد عنوان کرده که بانک ملی بدون مناقصه و تشریفات قانونی محصولی را تولید کردند به عنوان نشان‌بانک که وزیر اقتصاد در واکنش به این مسئله در همان جلسه اذعان کرده که مستندات این مسئله را ارائه کند تا معاونت بانک و بیمه آن را پیگیری کند.
در روزهای گذشته بانک ملی در مراسم ملی شو 3 از محصولات جدید خود رونمایی کرد و حالا یک کارآفرین در جلسه با وزر اقتصاد عنوان کرده که نشان بانک بدون برگزاری مناقصه تولید شده است .خاتونی عضو هیات مدیره بانک ملی در مراسم ملی شو اذعان کرده بود که  «نشان پرداخت» و «نشان بانک» محصولات نوین و بسیار کاربردی بانک ملی ایران هستند. به گفته وی «نشان بانک» به مشتری اجازه می دهد در یک فضای مجازی، حضور خود را در شعبه بانک تجربه کرده و امور بانکی را خودش مدیریت کند.

او تاکید کرد که «بانک ملی ایران این شجاعت را داشت تا به عرصه ایجاد شعبه دیجیتال ورود کند» و افزود: بانک ملی ایران در این پروژه هرگز به فکر درآمدزایی نبوده و نیست، بلکه یک دیدگاه ملی را دنبال می کند تا بانکداری دیجیتال را در کشور پیاده سازی کند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دومین نشست هم‌‌اندیشی کارآفرینان با حضور وزیر امور اقتصادی ودارایی و برخی معاونین وزارتخانه و معاونین و مدیران وزارتخانه در رابطه با اقتصاد هوشمند در کسب و کارها برگزار شد.

در این  جلسه فرهاد دژپسند از کارآفرینان خواست تا در حضور رسانه‌ها مشکلات و موانع و مباحث خود را به صورت مستند، مستدل و غنی با صراحت بیان کنند تا بتوان پاسخ مناسب ارائه کرد.در ادامه جلسه کارآفرین دیگری به نام مصطفی زرین‌پاد با انتقاد از وزیر عنوان کرد: طی دو سال اخیر سه بار با وزیر جلسه داشته‌ایم و سیاهه مشکلات را گفته‌ایم. برخوردهایی وجود دارد که پشتوانه قانونی ندارد. مأمور مالیاتی می‌گوید باید نسبت به سال قبل 20 درصد بیشتر مالیات بدهید مگر می‌شود به عنوان وزیر اقتصاد در جریان نباشید من برای شما احترام قائلم. دائماً‌ حرف‌های قدیمی می‌زنید و اتفاقی نمی‌افتد موضوع مجوزها را همه در جریان هستند که چه فسادی دارد و رقابت میان دستگاه‌ها است. نمونه اخیر آن بانک ملی است که بدون مناقصه و تشریفات قانونی محصولی را تولید کردند به عنوان نشان‌بانک، بچه‌ها (برخی حاضرین) می‌گویند زیرآبش را نزنید.

وزیر در واکنش به این موضوع تأکید کرد: بزنید، اما درست بزنید.


زرین‌پاد ادامه داد: اجازه بدهید داغ دلم را بگویم و آخرش هم اگر خواستید مرا بیرون بیندازید. برای انجام کارها هدف و زمانبندی تعیین کنید که مشکلی را که بارها گفته شده و سیاهه آن وجود دارد مشخص باشد.


دژپسند یادآور شد: اگر قرار است بگوییم بیرون بروید نمی‌گفتیم بیایید. خود شما تأکید دارید که سه بار آمده‌اید حضور شما فرصت مغتنمی است کارگروه‌هایی با سازمان‌ها تشکیل شده و به طور قطع موارد را پیگیری و اگر مشکلی باشد برخورد می‌کنیم. آقای معمارنژاد معاون بانک بیمه پیگیری می‌کند. اگر در موضوع نشان‌بانک (بانک ملی) مستندات دارید ارائه کنید تا جایی که اطلاع دارم با مناقصه بوده است.


وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه مجوزهای اصناف 52 درصد مجوزها است یادآور شد: می‌خواهیم کار شدنی باشد با تکلیف مالایطاق کار پیش نمی‌رود اراده وزارت اقتصاد این است که می‌خواهیم در حد توان به سمت روان کردن کسب و کارها برویم بابت هر مجوزی که حذف می‌شود کلی هزینه و بگو و مگو داریم. مثلاً یک مجوزی که از 13 ماه به 15 روز کاهش می‌یابد با یک بسم‌الله و بخشنامه انجام نمی‌شود زنجیره‌دار است  سرعتی که در این مدت طی کردیم خوب است اما قبول دارم که مطلوب نیست.
.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود