امروز: پنجشنبه، 29 مهر 1400
09/30 1398

گروه بازارپول - با تغییرات ایجاد شده تحولاتی در بانک سينا شکل گرفته است که با انتشار صورت هاي مالی تلفيقی بانک این تحولات ملموس تر شده است.


به گزارش رازپول ، بانک سينا در گزارش اصلی خود به سود 17 تومانی در 6 ماهه رسيده است و جهش 143 درصدي را به نسبت دوره مشابه سال قبل داشته است. حال بانک با انتشار گزارش 6 ماهه تلفيقی خود وضعيت بسيار بهتري را به نمایش گذاشته است؛ بانک در 6 ماهه تلفيقی خود به سود 245 ریالی رسيده که با جهش سنگين 373 درصدي همراه بوده است. 


بانک در 3 ماهه سوم با رشد شتابان سود سازي همراه شده وهمين امر انتظارات را از بانک سينا بالا برده است. در سرفصل سرمایه گذاري ها بانک خبر از تداوم پيگيري فروش سهام سه شرکت توسعه اعتماد مبين و توسعه سينا و کوثر بهمن را داده است که فروش هر یک از این شرکت ها تحولات خوبی در سود بانک سينا به وجود خواهد آورد.


پیش از این بانک سینا بر اساس شفاف سازي صورت گرفته، در دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 98  به ازاي هر سهم 205 ریال سود محقق کرده است که نسبت به گزارش 6 ماهه حسابرسی نشده 102 درصد رشد داشته که عمدتا بخاطر کاهش جمع هزینه ها است.


بر اساس گزارش شفاف سازي مالی بانک سينا و بر مبنای عملکرد 6 ماهه براي سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 98 مبلغ 1.703 ميليارد ریال سود خالص محقق کرده  است.

تلفیق  افزایش 371 درصدی سود به 245 ریال شرکت اصلی افزایش 143 درصدی سود به 170 ریال

از جمله نکات مهم در این بانک افزایش 84 درصدی سهم بانک از درآمدهاي مشاع ناشی از رشد درآمد تسهیلات و کاهش هزینه ها جذب منابع است.


در کنار چنین روندی مدیرعامل بانک سینا در همایش سالانه بازرسان بانک بر تقویت و ارتقاء جایگاه واحدهای نظارتی تاکید کرده است.

دکتر ایمانی با اشاره به اهمیت و ضرورت نظارت بر فرایند امور به ویژه در بانک ها گفت: بانک سینا با برخورداری از کارکنان معتمد، متعهد و امانتدار در کنار مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات متنوع کیفی و سریع، به خوبی توانسته اعتماد هموطنان عزیز را جلب کند. لذا تقویت جایگاه و استقلال هر چه بیشتر واحدهای نظارتی، می تواند زمینه ارتقاء برند بانک نزد افکار عمومی را بیش از پیش فراهم کند.


وی با بیان آنکه اشتباه و تخلف، حتی به صورت محدود هم می تواند جایگاه کل بانک را تحت تاثیر قرار دهد، افزود: ظرفیت ها و توانمندی های بانک سینا به ویژه در حوزه زیرساختی و زیربنایی، نیروی انسانی و آموزش، بسیار بالا و آماده جهش در فعالیت ها است و حداقل در 2 سال آینده باید در تجهیز و تخصیص منابع، سودآوری و ارائه خدمات نوین اقدامات جدی و قابل توجهی صورت گیرد، لذا بحث نظارت بر فعالیت بانک جهت کاهش ریسک ها و مخاطرات پیش رو بسیار مهم و ضروری است و حوزه های نظارتی باید با تقویت بنیه علمی و دانش افزایی همکاران این فرایند را به خوبی مدیریت کنند.


مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر اینکه کار واحدهای نظارتی از جمله بازرسی دستگیری است نه مچ گیری، اظهار داشت: مهمترین اصل در بازرسی، اقتدار است که به هیچ وجه نباید تضعیف شود. ضمن آنکه بازرسین موظف به انجام اموری هستند که بتوانند منافع مدیران، سهامداران، کارمندان، سرمایه گذاران، فروشندگان و مشتریان بانک را حفظ کنند. قطعا حضور آنها در کنار روسای شعب به عنوان راهنما نقش موثری در کاهش مطالبات و بهبود سلامت اداری ایفا می کند.


دکتر ایمانی با تاکید بر نقش نظارتی و کنترلی بازرسی در بانک گفت: بازرسی علاوه بر نظارتی که بر اساس بخشنامه ها، آئین نامه ها و سایر ضوابط و مقررات بانک بر عملکرد واحدهای بانک دارد، می بایست برنامه ریزی سیستماتیک و نظام مند در فرایندها و فعالیت های بانک ایجاد نماید تا خودکنترلی و پیشگیری از وقوع هرگونه تخلف یا تقلب صورت پذیرد. بنابراین نقش بازرسی در اصلاح و بهبود فرایندها نقشی اساسی و بازدارنده است که می بایست توجه جدی به آن داشت.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود