امروز: دوشنبه، 25 شهریور 1398
04/15 1398

 گروه بازارپول - با افزایش سطح عمومی قیمت ها و افزایش ریسک نگهداری منابع و کالاهای با ارزش در منازل استفاده از صندوق های امانات بانکی به صورت فزاینده ای رشد کرده است و گاها برخی از بانکها توانایی پاسخ گویی به متقاضیان را ندارد. اما چهار بانک بزرگ ملی، صادرات و ملت و تجارت  از جمله بزرگترین شبکه در این زمینه را در اختیار دارند.

 ٤٦ هزار صندوق امانات بانک صادرات ایران در ٢٨ استان کشور با داشتن بالاترین سطح استانداردهای جهانی، امنیت دارایی‌های ارزشمند هموطنان را تضمین می کند.

به گزارش رازپول، بانک صادرات با هدف ایجاد محلی امن برای حفاظت از دارایی‌ها و اشیاء گران‌قیمت مشتریان، با ظرفیت ٤٥ هزار و ٩٧٨ واحد صندوق اجاره‌ای (امانات) در اندازه‌ها و حجم‌های مختلف در ٢٨ استان کشور، شرایط مناسبی را برای ارائه خدمات مطمئن به مشتریان خود عرضه می‌کند.

بنابراین گزارش، شبکه شعب بانک صادرات ایران در استان‌های تهران، فارس، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، یزد، اصفهان، قزوین، گیلان، بوشهر، همدان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قم، مرکزی، زنجان، آذربایجان غربی و شرقی، چهار محال بختیاری، ایلام، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، لرستان، خوزستان و مازندران با در اختیار داشتن ظرفیت‌های فراوان صندوق‌های اجاره‌ای (امانات)، دامنه خدمات امن بانکی را برای مشتریان بانک گسترده‌تر کرده است.

صندوق امانات بانک صادرات ایران با برخورداری از به‌روزترین سیستم‌های امنیتی، محلی امن برای حفظ و صیانت از اشیا و اسناد گرانبهای هموطنان در مقابل خطرهای موجود مانند سرقت، آتش‌سوزی، سیل و زلزله به شمار می‌رود.

مشتري مي تواند هر گونه اشياء و اسنادي که مايل باشد به استثناء اسناد و اشياء مضره و مواد مخدر را در صندوق مربوط به خود نگهداري نمايد.مدارک مورد نیاز اشخاص حقيقی در بانک صادرات :

فرم تکمیل شده درخواست صندوق که به تایید شعبه افتتاح کننده حساب رسیده است

فرم تکمیل شده شرایط عمومی تعهدنامه

 سه قطعه عکس  ٤*٣ رنگی 

اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی

 

مدارک مورد نیاز اشخاص حقوقی :

نامه رسمی معرفی نماینده یا نمایندگان

فرم تکمیل شده درخواست صندوق که به تایید شعبه رسیده است

فرم تکمیل شده شرایط عمومی و تعهدنامه توسط نماینده یا نمایندگان معرفی شده

اصل و تصویر اساسنامه

تصویر روزنامه رسمی ثبت شرکت

تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت

اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی نماینده یا نمایندگان

 سه قطعه عکس  ٤*٣ رنگی نماینده یا نمایندگان


فرآیند ارائه سرویس در این صندوق ها طبق موارد ذیل است :

1- مراجعه به یکی از شعب ساختمان های دارای صندوق امانات برای دریافت اطلاعات صندوق های موجود (ابعاد، مبلغ اجاره و....) و اخذ فرم های لازم

2- مراجعه به شعبه برای تایید شماره حساب اعلامی در فرم درخواست صندوق امانات

-3 ارائه فرم تایید شده «درخواست صندوق» و فرم تکمیل شده «شرایط عمومی و تعهدنامه» به انضمام سایر مدارک مورد نیاز، به مسئول صندوق امانات

-4انعقاد قرارداد و پرداخت مبالغ ودیعه و اجاره یکساله صندوق

5- دریافت کارت تردد و کلید صندوقاندازه صندوق امانات کوچک ، متوسط ، بزرگ و خيلي بزرگ مي باشد.قیمت این صندوق ها از 100 هزار تومان برای صندوق کوچک، 200 هزار تومان برای صندوق متوسط و 800 هزارتومان برای صندوق بزرگ است.

مشتري فقط در ساعات اداري مجاز به استفاده از صندوق امانات بوده و امتياز استفاده از آن غير قابل انتقال است.

حداقل مدت اجاره صندوق يکسال مي باشد و اجاره بهاي مذکور قبلا دريافت مي شود و مدت آن به شرط موافقت بانک قابل تمديد مي باشد.

صندوق اجاره ای در بانک ملت

صندوق اجاره ای بانک ملت یک جای مناسب و امن برای نگهداری اموال شخصی با ارزش نظیر طلا، ارز، اسناد، اوراق بهادار و مدارک است که در حال حاضر در شهرهای تهران(میدان هفتم تیر)، شیراز(بلوار چمران)، مشهد(دهم دی)، تبریز(ائل گلی)، اردبیل(میدان بسیج)، بوشهر(خیابان امام خمینی) و کرمان(بلوار شهید صدوقی) به صورت متمرکز به تمامی مشتریان شعب استان‌های ذیربط و در شعب مستقل مرکزی(خیابان طالقانی)، نارنجستان پاسداران، بازار تجریش، چهارراه ولیعصر در شهر تهران، شیخ صدوق در شهر اصفهان، بلوار جمهوری در شهر یزد، خیابان آزادی در شهر زاهدان و بلوار دانشگاه بین المللی امام در شهر قزوین، به مشتریان شعبه قابل ارائه می باشد.

از جمله مزایای صندوق اجاره ای بانک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نه بانک و نه شخص دیگری از محتویات صندوق در اجاره شما، مطلع نخواهد شد.
  • علاوه بر اینکه صندوق بانک نسبت به صندوق های شخصی، از امنیت بیشتری برخوردار هستند، مبلغ اجاره بهای صندوق بانک کمتر از هزینه‌ خرید و نگهداری صندوق‌های شخصی‌ست.
  • ارسال پیامک اطلاع رسانی هنگام بازشدن در صندوق و ارسال پیامک یادآوری نزدیک به زمان انقضای قرارداد اجاره صندوق، نگهبان مسلح تمام وقت برای حفاظت از مخزن، سیستم‌های ضد حریق پیشرفته، ارتباط با نزدیکترین مرکز نیروی انتظامی برای هشدار خودکار در مواقع خطر، بخشی از تدابیر امنیتی‌ست که برای حفاظت از مخازن و صندوق های متمرکز پیش‌بینی شده است.
  • اگر بخواهید، شریک مورد نظرتان یا وکیل قانونی شما هم می تواند به محتویات صندوق شما دسترسی داشته باشد.
  • هر شخص می تواند بیش از یک صندوق اجاره نماید.
  • احراز هویت از طریق اثرانگشت، رمز و کارت هوشمند انجام می شود.
  • مشتریان مِهان و ویژه از تخفیف برخوردار می باشند.

اندازه صندوق

ابعاد به سانتیمتر

اجاره بهای سالانه

(ریال)

مبلغ ودیعه

(ریال)

مبلغ مسدودی حساب

نوع حساب

مبلغ

(میلیون ریال)

کوچک

۵۰ در ۳۲ در ۷/۵

۱،۱۸۰،۸۰۰

۹،۴۴۶،۴۰۰

جاری بدون دسته چک

۲۵

کوتاه مدت

۶۰

متوسط

۵۰ در ۳۲ در ۱۲/۵

۱،۹۶۸،۰۰۰

۱۵،۷۴۴،۰۰۰

جاری بدون دسته چک

۴۰

کوتاه مدت

۹۵

بزرگ

۵۰ در ۳۲ در ۲۵

۳،۹۳۶،۰۰۰

۳۱،۴۸۸،۰۰۰

جاری بدون دسته چک

۱۱۰

کوتاه مدت

۲۵۰

متناسب با حجم آنچه که می خواهید در صندوق بگذارید، می‌توانید اندازه صندوق مورد نظر خود را انتخاب تا در هزینه‌های اجاره صندوق نیز بهینه عمل نمایید.

چنانچه دارای حداقل سن ۱۸ سال می باشید و مایل به اجاره یک صندوق امن و مطمئن هستید، به یکی از شعب بانک ملت در شهرهای یادشده مراجعه فرمایید تا با ارائه مدارک شناسایی و اعلام شماره حساب نزد بانک ملت، درخواست شما بررسی و راهنمایی لازم در این خصوص به شما ارائه شود.صندوق اجاره ای در بانک ملی

  شرایط و مقررات عمومی

بانک ملی ایران صندوق اجاره ای با خصوصیات و شرایط مذکور در آیین نامه به مشتریان خود به اجاره   واگذار می کند و هر شخص حقیقی یا حقوقی که مطابق قانون، اهلیت معامله داشته باشد می تواند با رعایت مقررات مربوطه مبادرت به اجاره صندوق نماید.

اجاره صندوق اجاره ای کاملا شخصی و اسمی است یعنی فقط اجاره کننده می تواند از آن استفاده نماید.

صندوق های اجاره ای در ابعاد و اندازه های مختلف بوده و هر یک به دو قفل مجهز است، یک قفل مربوط به مشتری و یک قفل متعلق به بانک است که هر قفل دارای یک کلید اصلی و یک کلید یدکی می باشد. هر دو کلید قفل مشتری،در موقع اجاره به وی تحویل خواهد شد.

صندوق اجاره ای بدون کلید دو قفل یعنی کلید قفل بانک و کلید مشتری باز نخواهد شد بنابراین بدون کلید مشتری احدی قادر به باز کردن صندوق نخواهد بود.

هردو کلید قفل مشتری نزد مشتری خواهد بود. اگر در نتیجه عدم مراقبت مشتری، هردو کلید وی مفقود شود و بانک ناچار به شکستن صندوق گردد، مشتری ملزم به پرداخت مبلغی برابر بهاء قفل و دو کلید طبق تعرفه بانک بابت خسارت شکستن و هزینه های تعمیر و رنگ و بهای کلیدها و قفل صندوق می باشد.

در صورتیکه یکی از کلیدهای قفل مشتری مفقود شود مشتری باید فورا بانک را آگاه سازد تا قفل صندوق با حضور وی تغییر داده شود و در این صورت مشتری ملزم به پرداخت مبلغی بابت بهای کلید و هزینه تعمیر قفل طبق تعرفه بانک می باشد.

مشتری می تواند در صندوق خود هرگونه اشیاء و اسنادی را که متناسب با حجم صندوق باشد بگذارد به شرط آنکه اشیائی نباشد که در نتیجه فساد و یا علل دیگر به صندوق و خزانه بانک خسارت وارد آورد. به هر حال هر نوع خسارتی که از این بابت یا تحت هر عنوان دیگری به بانک وارد شود بر عهده مشتری خواهد بود.

مشتریانی که دارای گواهینامه اجاره صندوق باشند می توانند در کلیه ساعات اداری بانک به محل صندوق اجاره ای مراجعه و پس از تکمیل و امضاء پروانه ورود و تسلیم آن به مسئول مربوطه به صندوق خود سرکشی نماید.

مشتری می تواند برای باز کردن صندوق و گذاشتن و برداشتن اشیاء و اسناد و امور دیگر مربوط به صندوق به شخص دیگری وکالت بدهد.بانک وکالتنامه را از مشتری اخذ و در حساب های مربوطه ثبت خواهد کرد. متصدی صندوق اجاره ای مراتب وکالت را در برگ درخواست اجاره صندوق و کارت نمونه امضاء مشتری با قید شماره انتظامی یادداشت و کارت نمونه امضاء وکیل را تنظیم خواهد کرد.

اجاره صندوق اجاره ای قابل انتقال نیست و مباشرت خود مشتری شرط می باشد.

افتتاح حساب برای متقاضی خدمات صندوق اجاره ای الزامی می باشد.

 

1- تکمیل برگ درخواست اجاره صندوق اجاره ای وکارت نمونه امضاء عکس دارتوسط متقاضی

2- اخذ کارمزد سالانه و ودیعه صندوق

3- تحویل کلیدهای مربوطه صندوق به مشتری

 

بانک ملی ایران اعتماد مردم ایران را محکم ترین پشتوانه خود دانسته و اعتقاد دارد که مشتریان ارجمند حق دارند نسبت به خدماتی که به آنان ارائه می گردد ،دارای اطلاعات کافی و جامع باشند . بر همین اساس همواره سعی می گردد تا شفاف ترین و آخرین اطلاعات لازم در اختیار مشتریان قرار گیرد.عملیات صدور سند اجاره (اجاره بها سالانه، ودیعه)

اجاره به ازاء هر سانتی متر مکعب حجم 100ریال ( حداقل 500.000ریال) - ودیعه اجاره بها 8 برابر مبلغ اجاره بها حداقل مبلغ 4.000.000ریال

هر بار استفاده از صندوق

بدون کارمزد

مفقودی کلیدها

تمامی هزینه های مربوط به قفل ها و کلیدها+100,000ریال

تخلیه و تحویل صندوق

بدون کارمزد


شرایط اجاره صندوق در بانک تجارت 

• کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای حساب نزد بانک تجارت باشند می توانند از خدمات صندوق های امانات (اجاره ای) استفاده نمایند . متقاضیان استفاده از صندوق های امانات (اجاره ای) در صورت نداشتن حساب در بانک ملزم به افتتاح حساب می باشند .

• مشتری می تواند در صندوق خود هرگونه اشیاء و اسنادی را قرار دهد به شرط آن که شامل اشیاء ممنوعه نباشد یا در نتیجه فساد و یا علل دیگر به صندوق و خزانه بانک آسیب نرساند .

• فقط اجاره کننده صندوق یا وکیل قانونی وی می تواند از آن استفاده کند و صندوق قابل انتقال به دیگری نمی باشد .

• مشتری باید علاوه بر اجاره بها ، مبلغی را به عنوان ودیعه بر اساس تعرفه تعیین شده به بانک بسپارد . مبلغ مذکور در صورتی که مشتری هیچ گونه بدهی به بانک نداشته باشد ، در خاتمه مدت اجاره و انقضای مدت قرارداد عیناً به مشتری مسترد می گردد .

 • مشتریان می توانند در ساعات اداری به دفعات جهت استفاده از صندوق به بانک مراجعه نمایند .

چگونگی اجاره :

اشخاص حقیقی می توانند با ارائه شناسنامه و کارت ملی و دو قطعه عکس به شعبه مراجعه و پس از تکمیل فرم درخواست و سپردن ودیعه و پرداخت اجاره بهاء ، از خدمات صندوق امانات(اجاره ای) استفاده نمایند .

• در خصوص اشخاص حقوقی می بایست اساسنامه و یک نسخه از روزنامه رسمی کشور که در آن آگهی ثبت شرکت و یا موسسه درج شده باشد و همچنین روزنامه رسمی مربوط به معرفی مدیر یا مدیران و آخرین تغییرات شرکت به بانک تسلیم گردد و در ذیل فرم درخواست شرایط استفاده از صندوق توسط مشتری قید گردد .

• در هنگام واگذاری صندوق های امانات (اجاره ای) یک یا دو کلید به اجاره کننده صندوق تحویل داده می شود ، در مواردی که دو کلید تحویل می گردد ، مشتری باید هر دو کلید را نزد خود نگهداری نموده و نباید یکی از آنها را در صندوق امانات (اجاره ای) بگذارد . ضمناً به مشتریان توصیه می شود که هر دو کلید را در یک محل نگه ندارند تا چنانچه یکی از کلیدها مفقود شد ، کلید دیگر در دسترس مشتری باشد.

کارمزد صندوق امانات (اجاره ای) :

با توجه به ابعاد متفاوت صندوق های امانات (اجاره ای) ، مبلغ ودیعه و اجاره بهای سالانه متفاوت بوده و هنگام مراجعه مشتری به شعبه اعلام خواهد شد .


 این صندوق ها در سه سایز کوچک ، بزرگ و متوسط طراحی شده است .

صندوق کوچک ودیعه 1.200.000 تومان و اجاره ماهیانه 150 هزار تومان
صندوق متوسط ودیعه 2.600.000 تومان و اجاره ماهیانه 230 هزار تومان
صندوق بزرگ ودیعه 3.600.000 تومان و اجاره ماهیانه 450 هزار تومان

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود