امروز: سه شنبه، 16 آذر 1400
04/1 1398

 گروه بازارپول - پیشرو مدیرعامل بانک سینا می گوید که ساختارهای مالی این بانک کم ریسک و مناسب است و این از افزایش 84 درصدي سود و تحقق 1292 ميليارد ریال معادل 129 ریال به ازاي هر سهم نتيجه عملکرد سال مالی 1397 این بانک به روشنی مشهود است. البته اجرای صحیح سیاست های تطبیق در بانک سینا از سوی مدیریت سبب شده است تا بانک سینا در کنترل و کاهش ریسک  تحریمهای  قانونی  یا  نظارتی  ،  زیان  های  مالی  و  یا آسیبهای  وارده  براعتبار و  شهرت بانک  موفق عمل کرده و به عنوان بانکی متوازن فعالیت کند.


بررسی عملکرد ها نشان می دهد بانک سينا که در طی سال مالی یاد شده 23.268 ميليارد ریال درآمد از محل تسهيلات اعطایی مشاع محقق کرده است در این بخش توانسته افزایش 2درصدی نسبت به سال گذشته را به ثبت برساند. این بانک با کاهش 5 درصدي هزینه جذب منابع اقدام به پرداخت 20710 ميليارد ریال سود به سپرده گذاران کرد که درمجموع با درآمدهاي سپرده گذاري و سرمایه گذاري، سهم بانک از درآمدهاي مشاع با 54 درصد افزایش 5.416 ميليارد ریال محقق شد و در مجموع با افزوده شدن درآمدهاي غير مشاع (عمدتا درآمد کارمزد) جمع درآمدهاي کسب شده بانک به 8857 ميليارد ریال دست یافت.


در بخش هزینه ها رشد 19 درصدي ناشی از افزایش 25 درصدي هزینه کارکنان و افزایش 37 درصدي هزینه مطالبات مشکوک الوصول 6.621 ميليارد ریال به بانک تحميل کرد.

از سوی دیگر مهمترین نکته بانک در سال جاري کنترل هزینه جذب منابع و سود پرداختی به سپرده گذاران است، به نظر ميرسد بانک در سال 98 درصورتی که در حوزه تسهيلات دهی نيز بتواند مطلوب تر عمل کند با کنترل هزینه ها ميتواند سود مناسبی را نصيب سهامدارانش کند.


مطابقت اجرای موثر سیاستها، برنامه‌ها  و  دستور  العمل‌های  بانک  با  قوانین  و  مقررات  و  استانداردهای  مربوطه موجب ارتقاء  شفافیت  ،مطابقت  عملکرد  بانک  با  قوانین ومقررات،استانداردها وبخصوص  بخشنامه  های بانک مرکزی است و این مهم از آمارهای عملکردی قابل استنتاج است.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود