امروز: پنجشنبه، 26 تیر 1399
03/5 1398

 گروه بازارپول - اداره بانک شهر با یک بازنشسته چند شغله تا چه زمانی ادامه دارد .

خرداد ماه سال گذشته بود که در پی اختلافات محمد حسین پورزرندی بالاخره وی از سمت مدیرعاملی بانک شهر استعفا کرد. پس از کناره گیری او از این مجموعه تاکنون این بانک با سرپرستی احمد درخشنده اداره می شود، مدیر توانمندی که برخی اسناد اذعان دارد که همزمان در چندشرکت دیگر از شرکت لوله و پروفیل گرفته تا شرکت های سرمایه گذاری مسئولیت عضویت یا ریاست هیات مدیره این شرکت ها را همزمان دارد.

پس از حضور حناچی در شهرداری تهران و البته عبدالناصر همتی در بانک مرکزی که عادت ندارد هیچ کاری را نیمه کاره رها کند انتظار می رفت که وضعیت این بانک که 23 درصد سهامش مربوط به سهام داران خرد است زودتر تعیین تکلیف شود اما قریب به گذشت یکسال از استعفای مدیرعامل قبلی اداره بانک شهر با سرپرستی بازنشسته و چند شغله از جمله سوالات جدی از مقام ناظر بانکی است!

گزارشات مالی این بانک در سال 1396 در سامانه کدال منتشر نشده و ظاهرا مجمع برگزار شده در روزهای پایانی سال گذشته که طبق دستور جلسه بنا داشته صورت های مالی را بررسی کند تنها تکلیف اعضای هیات مدیره را مشخص کرده که شامل سيد محمد مهدي احمدي، احمد درخشنده، عيسي قهرماني چابک، حسن رستم پناه ومحمد علي خادمي سيد بنادک است.

بنابراین در نبود اطلاعات عملکرد سال مالی 1396 و موضوع سرپرستی طولانی مدت احمد درخشنده در این بانک که همزمان عضو اصلی هیات مدیره این بانک و برخی شرکت های دیگر نیز هست، پرسش اصلی این است که مقام ناظر به صورت دقیق چه مواردی را در خصوص صلاحیت افراد رصد می کند؟ آیا فردی که همزمان در شرکت های دیگر دارای مسئولیت است می تواند برای یکسال به عنوان سرپرست یک بانک ایفای مسئولیت کند؟


لازم به اشاره است که درخشنده پیش از این نیز که به عنوان عضو هیات مدیره بانک شهر فعال بودعضو هیات مدیره برخی شرکتها مانند بیمه میهن هم بود و سوال این است که آیا اعضای هیات مدیره بانک ها همزمان می توانند چندین مسئولیت داشته باشند؟
 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود