امروز: جمعه، 2 اسفند 1398
12/15 1397

 گروه بازارپول - پیرو اطلاعیه شماره (1) در زمینه ادامه فرآیند اجرایی ساماندهی مطالبات سپرده گذاران تعاونی های اعتبار غیرمجاز منحله الزهرا مشهد، پیوند مشهد، حسنات اصفهان، عام کشاورزان مازندران، امید جلین گرگان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و بدر توس مشهد اطلاعات تکمیلی ذیل را به اطلاع مشتریان مشمول طرح می رساند :

 بنا به درخواست آندسته از مشتریان که در این مرحله برای آنها کارت بانکی صادر شده است، امکان­ استفاده از کارت­های مزبور در خودپردازها و پایانه ­های فروشگاهی(پوز) شبکه بانکی فراهم می ­باشد. ضمن آنکه مشتریان محترم برای نقل و انتقال وجوه از طریق سامانه های ساتنا و پایا می­ بایست صرفاً به شعب پست بانک در سراسرکشور مراجعه نمایند.

 مطابق مصوبه کمیته منتخب سران محترم قوا و برنامه ساماندهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  به عاملیت موسسه اعتباری کاسپین در این مرحله از پرداخت­ ها،  نکات زیر مورد توجه قرار می­ گیرد:

الف) مبالغ واریزی به حساب مشتریان پس از احتساب دریافتی­ های مراحل قبل خواهد بود.

ب) کلیه دیون اعم از تسهیلات دریافتی و تضامین مشتری کسر خواهد شد.

ج) برای کلیه مشتریان تعاونی­ های هفتگانه از زمان انتقال حسابها (کانورت)، سود محاسبه نخواهد شد.

3. با توجه به ضرورت انجام کنترل­ های لازم در زمینه حسابهای مربوط به تعاونی اعتبار منحله بدرتوس، سپرده ­گذاران این تعاونی می­ بایست مدارک کامل مربوط به منشاء وجوه خود را به شعب موسسه تحویل نمایند تا مراتب پس از بررسی به اطلاع آنان برسد .

 4 . در پایان به اطلاع کلیه مشتریان مشمول این مرحله می­ رساند فرآیند پرداخت­ها تا زمان تصفیه کامل سپرده­ های سپرده ­گذاران محترم تداوم خواهد داشت و در صورت عدم امکان مراجعه در مهلت ذکر شده در جدول زمانبندی مربوطه، جای نگرانی برای مشتریان محترم وجود نخواهد داشت.
این موسسه در اطلاعیه دیگری اذعان کرده بود


بدینوسیله به اطلاع کلیه سپرده گذاران محترم تعاونی های اعتبار غیرمجاز منحله شامل (الزهرا مشهد، پیوند مشهد، حسنات اصفهان، عام کشاورزان مازندران، امیدجلین گرگان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و بدرتوس مشهد) می رساند:

در ادامه فرایند اجرایی ساماندهی مطالبات سپرده گذاران تعاونی های یادشده و پرداخت های صورت گرفته در مراحل قبل، حسب تصمیمات اتخاذ شده در جلسات کمیته منتخب سران محترم قوای سه گانه مبنی بر تامین خط اعتباری لازم از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که از محل دارایی ها جبران خواهد شد، مقرر گردید در این مرحله به هر یک از سپرده گذاران مشمول طرح پس ازکسر دیون مربوطه، حداکثر تا سقف ده میلیارد ریال پرداخت گردد.

براین اساس مقرر شده سپرده گذاران محترم با در دست داشتن مدارک لازم ( اعم از اصل کارت ملی و شناسنامه، اصل دفترچه حساب و یا گواهی سپرده) مطابق موارد مشروح زیر و جدول زمانبندی اقدام نمایند:

دارندگان سپرده های با مبالغ تا سقف ده میلیون ریال از روز دوشنبه مورخ 1397/12/13 به شعب موسسه مراجعه و وجوه خود را دریافت نمایند.

دارندگان سپرده های با مبالغ بیش از ده میلیون ریال از روز شنبه مورخ 1397/12/18، جهت دریافت کارت بانکی به شعب موسسه مراجعه نموده و پس از ارائه درخواست و تحویل مدارک لازم و دریافت کارت بانکی، مبالغ قابل پرداخت آنان به این کارت ها واریز می شود. مشتریان محترم می توانند این کارت ها را در خودپردازها و پایانه های فروشگاهی کلیه بانک ها و موسسات اعتباری مورد استفاده قرار دهند.

لذا، از کلیه سپرده گذاران تعاونی های غیرمجاز منحله مذکور درخواست می شود صرفاً مطابق جدول زمانبندی ذیل، به شعب موسسه اعتباری کاسپین در سراسر کشور مراجعه و نسبت به تعیین تکلیف سپرده های خود اقدام نمایند.

ضمناً، مرکز ارتباطات مردمی موسسه از طریق شماره تلفن 42759 و داخلی (405-406-407-408) در طول ساعات اداری آماده پاسخگویی به مشتریان محترم می باشد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود