امروز: پنجشنبه، 12 تیر 1399
12/8 1397

مریم کائید- دولت آبادی در راستای برنامه اصلاح ساختار مالی بانک تجارت موفق شده است تراز درآمد تسهیلات را در مقابل سود پرداختی به سپرده ها اصلاح کند.

 بر این اساس بانک تجارت در بهمن ماه 7251 ميليارد ریال درآمد تسهيلات و در مقابل 12154 ميليارد ریال سود به سپرده‌ها پرداخت کرده است. 


هرچند که تراز بانک طی دوره 11 ماهه منفی 12374 ميليارد ریال است اما این تراز نسبت به سال گذشته 84 درصد بهبود یافته است که نشان مي‌دهد دولت آبادی پيشرفت مناسبی در کنترل هزینه‌ها و بهبود درآمدها داشته است.

در حال حاضر سیاست جدی بانک تجارت خروج از بنگاه‌داری است و در تلاش است دارایی‌های بانک در بخش سرمایه‌گذاری‌ها و املاک را با بهترین نحو ممکن به فروش رساند.

مجموع سود علی‌الحساب پرداختی به سپرده‌ها در بازه زمانی 9 ماهه بانک تجارت ، در سال جاري، نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. اما ميزان درآمد مشاع بانک‌ (درآمد ناشی از سود تسهيلات، وجه التزام، سود سرمایه‌گذاري و سپرده‌گذاري بانک) افزایش داشته است.

بانک تجارت در 9 ماهه سال جاري 160 ميليارد تومان مابه تفاوت جمع درآمدهاي مشاع و سود علی‌الحساب داشته است که این در حاليست که در سال گذشته 2925 ميليارد تومان بود.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود