امروز: جمعه، 31 خرداد 1398
12/5 1397

 

گروه بازارپول - وزیر اقتصاد، امروز در مراسم ملی شو بانک ملی پس از آنکه با ربات آلفا دست داد و عکس یادگاری گرفت از بالا بودن هزینه در بانک ها به واسطه تعداد زیاد شعب انتقاد کرد و افزود که با بانک داری دیجیتال باید این هزینه ها را کاهش داد. 


به گزارش رازپول، فرهاد دژپسند در دومین مراسم ملی شو،بانک ملی که با حضور پزشکیان و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی برگزارشد، افزود:  بانک ملی به ویژه در دهه ٤٠ سرآمد بسیاری از تحولات بود و امروز در آستانه ٩٠ سالگی جوانگرایی و مدرن شدن را سرلوحه قرار داده است.


وی با بیان اینکه، بانک ملی بزرگترین بانک جهان اسلام است، تاکید کرد بانک ملی نشان داد که می‌توانیم از جوانان برای تحول استفاده کرده و قدرت جلب تحولات دیجیتال را داشته باشیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به سرعت بخشی به توسعه تکنولوژیک و استفاده از اقتصاد هوشمند، گفت: پیش از این دغدغه در نظام بانکی کوربانکینگ بود اما بانک ها و در راس آنها  بانک ملی در بانکداری الکترونیک گام های بزرگی برداشته اما باید از این مسیر هم عبور کرده و به سمت بانکداری دیجیتال رفت تا به سمت اقتصاد دیجیتال برود.

وی تصریح کرد: تحولاتی که امروز دیدیم از جمله سامانه سککوک می‌تواند نوید بخش تجارت الکترونیک و اقتصاد هوشمند به معنای راهبردی آن باشد.

وی افزود: اگر بانکداری دیجیتال شکل بگیرد ناخواسته بخش‌های دیگر را نیز همراه خود می‌کند زیرا اقتصاد ما بانک محور باشد.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: بانکداری الکترونیکی را نباید در چارچوب دولت الکترونیک دید، بانکداری الکترونیک می‌تواند به سمت تجارت الکترونیک و در گام آخر به سوی اقتصاد دیجیتال برود.

دژپسند یکی از مسائل و مشکلات بانکی را بالا بودن هزینه ها و بالا بودن تعداد شعبات عنوان کرد و اظهار داشت: باید تا می‌توانیم خدمات را به طور دیجیتالی و ٢٤ ساعته و ارزان تر ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر این تحولات در کنار اصلاح نظام بانکی نباشد نمی‌تواند اهداف ما را محقق کند. تعصبات بخشی و منطقه ای را باید کنار گذاشت و بتوانیم از منابع کم خود به بهترین شکل استفاده کنیم.


وی، رفاه حاصل از فروش نفت را نامناسب توصیف کرد و گفت: رفاهی خوب است که مبتنی بر دانش و ایجاد منابع جدید باشد. این موضوع نباید به آرزو برای ما تبدیل شود.

وی با بیان اینکه، بانک ملی با توانمندی بالا و بنگاه بزرگ نیازمندی‌های خود را از طریق استارتآپ ها انجام دهد و این امر دست یافتنی است، ادامه داد: اطمینان دارم که بانک ملی به سمتی خواهد رفت که ما هم از قدمت، هم مدرن بودن و هم مشتری محوری و اعطای تسهیلات آن مفتخر خواهیم شد.


لازم به اشاره است که در این مراسم از 6محصول جدید بانکداری دیجیتال بانک ملی با حضور مسئولین رونمایی شد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود