امروز: چهارشنبه، 24 مهر 1398
07/23 1397

گروه بازار پول - با تامين مالي يك ميليارد يورويي بانك صنعت و معدن طرح هاي صنعتي استان خوزستان در حال تكميل است كه در نتيجه آن براي 3300 نفر شغل ايجاد خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، با هدف توسعه مناطق کمتر برخوردار در استان خوزستان، اين بانک علاوه بر تسهیلات ارزی ياد شده 33 میلیارد تومان تسهیلات ریالی را براي طرحهای در حال تكميل استان خوزستان تامین مي كند.

طرحهای عظیم پتروشیمی مسجد سلیمان، فولاد شادگان، نیروگاه برق بهبهان و هفت پروژه شامل نئوپان البرز جنوب، فولاد روهینا، صنایع دریایی ساحل اروند، فولاد پارس هفت تپه، آریا استیل الوند، پرشین کیمیا کلر و گلوکزان کرخه از طرح هاي ياد شده هستند كه با تسهيلات بانك صنعت و معدن مراحل اجرايي خود را مي گذرانند و با اتمام آنها 3300 شغل مستقيم ايجاد مي شود.

گفتني است در چند سال گذشته پنج طرح نان آوران اکسین، شیمی تکس آریا، ساقه زرین، پارس پلاستیک خوزستان و آرد خوزستان با تسهیلات ارزی 13.5 میلیون یورو و ریالی 6.6 میلیارد تومان اين بانك به بهره برداری رسیده اند.


نماینده مردم دزفول : بانک صنعت و معدن تاثیر بسیار زیادی در توسعه و ایجاد اشتغال استان خوزستان داشته است

عباس پاپی زاده نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي گفت: بانك صنعت و معدن با تامين مالي طرح هاي بزرگ صنعتي در استان خوزستان تاثير زيادي در توسعه صنعتي و ايجاد اشتغال اين استان داشته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، وي كه مديرعامل بانك صنعت و معدن را در بازديد از طرح مجتمع فولاد روهينا دزفول همراهي مي كرد با بيان اين مطلب افزود: با حمايت بانك صنعت و معدن و راه اندازی گام نخست مجتمع فولاد دزفول در سال گذشته، جوانان زیادی مشغول به کار شدند و در سال جاري نيز در ادامه اجراي اين پروژه عظيم صنعتي با تخصيص اعتبار 100 ميليون يورويي اين بانك و بهره برداري از واحد توليد شمش اين مجتمع ، اشتغال و پيشرفت اقتصادي بيشتر در استان را شاهد خواهيم بود.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: کارخانه فولاد روهینا جزو سه کارخانه برتر دنیا است و در شرایط کنونی که مورد هجمه دیگر کشورها قرار داریم راه اندازی چنین کارخانه هایی می تواند راهگشا باشد.

پاپی زاده ادامه داد:90 درصد محصول تولیدی این کارخانه به دیگر کشورها صادر می شود که در ارزآوری برای کشور موثر و توسعه صنعتی استان خوزستان را رقم خواهد زد.

گفتني است فاز نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب ( کارخانه فولاد دزفول ) سال گذشته با ظرفیت تولید حدود 500 هزار تن میلگرد در سال به بهره برداری رسيد.

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود