امروز: دوشنبه، 28 آبان 1397
07/22 1397

گروه بازارپول - رييس هيات مديره و مدیر عامل بانك صنعت و معدن گفت : استان خوزستان داراي پتانسیل ها و ذخایر طبيعي فراوان است و بايد متناسب با آن در عرصه صنعتي كشور پيشرفت كند و اين وظيفه ماست كه در كنار تامين مالي پروژه هاي صنعتي و توليدي به عنوان يك مشاور، همراه و همگام كارآفرينان اين استان باشيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، حسین مهری كه در نشستي صميمانه با پرسنل شعبه اين بانك در اهواز سخن مي گفت افزود: بانك صنعت و معدن يك بانك توسعه اي تاثيرگذار در عرصه صنعتي كشور است و با تامين مالي پروژه هاي عمراني و زيربنايي بزرگ در حوزه ريلي ، نيروگاهي ، پتروشيمي و فولاد داراي جايگاه ويژه اي است.

وي ادامه داد: اولویت ها و برنامه پیش روی بانك ، تامين سرمايه در گردش واحدهاي ايجادي توسط بانك با توجه به قيمت ارز ، تامين اعتبار براي واحدهاي توليدي خوشنام و فعال سراسر كشور ، تامين مالي طرح هاي نيمه تمام و تعيين تكليف آنها و اعطاي تسهيلات به طرح هاي صادرات محور ، High Tech و داراي ارزش افزوده بالا است .

اين مدير ارشد بانكي افزود: در عرصه طرح رونق توليد، اين بانك در رتبه سوم كشور قراردارد كه شعبه اهواز در سال هاي 1395 و 1396 توانسته است در اين زمينه رتبه نخست استان را به خود اختصاص دهد.

مهری در خصوص طرح های در دست اجرای استان گفت : ، طرح پتروشيمي مسجد سليمان از محل تسهیلات فاینانس چین به مبلغ 433 ميليون يورو با عاملیت این بانک و پیشرفت قابل توجه 50درصدی درحال اجرا است كه با شروع بهره برداری در سال 1398 به تولید آمونیاک به ظرفیت 660هزار تن در سال و اوره به ظرفیت یک میلیون تن در سال خواهد پرداخت و برای 750 نفر در این منطقه کمتر برخوردار اشتغال ایجاد می کند.

مجتمع فولاد روهينا جنوب نيز با 105 ميليون يورو تسهيلات بانك صنعت و معدن و 70 درصد پيشرفت فيزيكي در شهرستان دزفول در حال اجراست و با اتمام آن براي 445 نفر اشتغال ايجاد مي شود.

همچنین بانك صنعت و معدن احداث نيروگاه هاي انديمشك و اميديه ، با ظرفيت جمعا 1500 مگاوات را در دست انجام دارد.

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود