امروز: چهارشنبه، 24 مهر 1398
07/22 1397

گروه بازارپول - رييس هيات مديره و مدیر عامل بانك صنعت و معدن گفت : استان خوزستان داراي پتانسیل ها و ذخایر طبيعي فراوان است و بايد متناسب با آن در عرصه صنعتي كشور پيشرفت كند و اين وظيفه ماست كه در كنار تامين مالي پروژه هاي صنعتي و توليدي به عنوان يك مشاور، همراه و همگام كارآفرينان اين استان باشيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، حسین مهری كه در نشستي صميمانه با پرسنل شعبه اين بانك در اهواز سخن مي گفت افزود: بانك صنعت و معدن يك بانك توسعه اي تاثيرگذار در عرصه صنعتي كشور است و با تامين مالي پروژه هاي عمراني و زيربنايي بزرگ در حوزه ريلي ، نيروگاهي ، پتروشيمي و فولاد داراي جايگاه ويژه اي است.

وي ادامه داد: اولویت ها و برنامه پیش روی بانك ، تامين سرمايه در گردش واحدهاي ايجادي توسط بانك با توجه به قيمت ارز ، تامين اعتبار براي واحدهاي توليدي خوشنام و فعال سراسر كشور ، تامين مالي طرح هاي نيمه تمام و تعيين تكليف آنها و اعطاي تسهيلات به طرح هاي صادرات محور ، High Tech و داراي ارزش افزوده بالا است .

اين مدير ارشد بانكي افزود: در عرصه طرح رونق توليد، اين بانك در رتبه سوم كشور قراردارد كه شعبه اهواز در سال هاي 1395 و 1396 توانسته است در اين زمينه رتبه نخست استان را به خود اختصاص دهد.

مهری در خصوص طرح های در دست اجرای استان گفت : ، طرح پتروشيمي مسجد سليمان از محل تسهیلات فاینانس چین به مبلغ 433 ميليون يورو با عاملیت این بانک و پیشرفت قابل توجه 50درصدی درحال اجرا است كه با شروع بهره برداری در سال 1398 به تولید آمونیاک به ظرفیت 660هزار تن در سال و اوره به ظرفیت یک میلیون تن در سال خواهد پرداخت و برای 750 نفر در این منطقه کمتر برخوردار اشتغال ایجاد می کند.

مجتمع فولاد روهينا جنوب نيز با 105 ميليون يورو تسهيلات بانك صنعت و معدن و 70 درصد پيشرفت فيزيكي در شهرستان دزفول در حال اجراست و با اتمام آن براي 445 نفر اشتغال ايجاد مي شود.

همچنین بانك صنعت و معدن احداث نيروگاه هاي انديمشك و اميديه ، با ظرفيت جمعا 1500 مگاوات را در دست انجام دارد.


پرداخت 5100 میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید توسط بانک صنعت و معدن

بانك صنعت و معدن تا پايان شهريور ماه سال جاري 5100 ميليارد تومان تسهيلات در قالب طرح رونق توليد به 3720 طرح كوچك و متوسط (SME) كشورمان پرداخت كرده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، اين تسهيلات از ابتداي اجراي طرح رونق توليد در سال 1395 تا پايان شهريور ماه سال 1397 پرداخت شده است و در اين ميان صنايع كوچك و متوسط استان هاي قم ، اصفهان و تهران در ميان استان هاي كشور به ترتيب بالاترين رتبه را به خود اختصاص داده اند.

گفتني است ، طرح رونق توليد به منظور حمايت از طرح هاي كوچك و متوسط ، حفظ اشتغال موجود و ايجاد اشتغال جديد در كشورمان طراحي شده كه بانك صنعت و معدن رتبه سوم را در بانك هاي كشور داشته است.


تا پایان شهریورامسال توسط بانک صنعت و معدن صورت گرفت؛

پرداخت بیش از 4 میلیارد دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی

بانك صنعت و معدن به عنوان بانك عامل تا پايان شهريور سال جاري بيش از 4 ميليارد و 125 ميليون دلار تسهيلات ارزي از محل صندوق توسعه ملي براي تامين مالي طرح هاي صنعتي كشور پرداخت كرده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، در همين مدت ميزان تسهيلات مصوب از محل ياد شده به 10 ميليارد و 500 ميليون دلار مي رسد كه به 319 طرح صنعتي اختصاص يافته است.

تعداد طرح هاي قرارداد شده نيز در مدت ياد شده توسط بانك صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملي 289 طرح و با تسهيلاتي بالغ بر 8 ميليارد و 500 ميليون دلار بوده است.

از سوي ديگر اعتباراتي جمعا به مبلغ 5 ميليارد و 400 ميليون دلار از محل صندوق توسعه ملي توسط بانك ياد شده براي 482 طرح گشايش يافته است.

گفتني است بانك صنعت و معدن در سال هاي اخير طرح هاي زيربنايي زيادي را در حوزه پتروشيمي ، سيمان ، نيروگاه، فولاد، راه آهن و... تامين مالي كرده كه برخي از اين طرح ها به بهره برداري رسيده است.


.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود