امروز: دوشنبه، 31 تیر 1398
07/1 1397

گروه بازار پول - بیگدلی مدیرعامل بانک ملت همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در دبیرستان دوره اول شهید مفتح منطقه ۱۶ تهران، زنگ مهر را به صدا درآورد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در جمع دانش آموزان و معلمان دبیرستان شهید مفتح تهران با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و یاران ایشان و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:  نتیجه شجاعت و مقاومت مردم در جنگ تحمیلی که دانش آموزان هم در آن نقش داشتند این شد که حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن نیفتاد.


مدیرعامل بانک ملت افزود: هم اکنون در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و هدف دشمن به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی ایران است که البته در سایه رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری، مقاومت ملت شریف ایران و تلاش مسوولین کشور از این جنگ اقتصادی هم با پیروزی بیرون خواهیم آمد.

دکتر بیگدلی با بیان این که پیروزی هر ملتی در سایه علم رقم می خورد اظهار داشت: دانش و تکنولوژی دو بال رشد و توسعه و ترقی جوامع بشری هستند و مدرسه سرآغازی برای رشد، تعالی، آگاهی و دانش است.


وی مدرسه را سرمنشأ مدارج بالاتر برای دانش آموزان توصیف و تاکید کرد: کسب دانش باید از حفظیات به سمت یادگیری سوق یابد و یادگیری منشا تولید علم و عمل است.

دکتر بیگدلی به سند چشم انداز ۱۴۰۴ کشور اشاره کرد و گفت: براساس این سند، ایران از لحاظ سرانه مطالعه در کشور باید جزو ۱۵ کشور نخست دنیا و کشور اول در خاورمیانه باشد که با این جایگاه فاصله داریم. وی در عین حال تاکید کرد: مدارس و دبیرستان ها نقش اساسی در افزایش سرانه مطالعه دارند.

مدیرعامل بانک ملت، این بانک را حامی علم، دانش و یادگیری معرفی کرد و اظهار داشت: ساخت ۶۵ مدرسه در مناطق محروم کشور، بازسازی مدارس، اختصاص کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان مستعد دانشگاه تهران، تجهیز ۱۰۰۰ کتابخانه در کشور، اهدای ۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه ها، حمایت مالی از خیرین مدرسه ساز، حمایت مالی از مسابقات جهانی روبوکاپ و... از جمله اقدامات بانک ملت در حمایت از علم و دانش است.


براساس این گزارش دکتر بیگدلی پیش از شروع مراسم و در گفت و گویی صمیمی با بهمنی مدیر دبیرستان مفتح  وضعیت این مجموعه آموزشی را جویا شد و علت حضور خود در این مراسم را لزوم توجه به آینده سازان کشور ذکر کرد.

گفتنی است در این مراسم، علی اکبر صابریان مدیرکل دفتر مدیریت و روابط عمومی، مدیرعامل بانک ملت را همراهی کرد.

در جریان برگزاری این مراسم، از پدر شهید والامقام محمد شریفیان یکی از دانش آموزان این مدرسه که در سال ۱۳۶۲ و در سن ۱۶ سالگی به فیض شهادت نایل آمد نیز با اهدای گل و هدیه از سوی مدیرعامل بانک ملت تقدیر شد.

 

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود