امروز: جمعه، 28 تیر 1398
06/6 1397

 گروه بازارپول - وزیر دارایی فرانسه از عزم اتحادیه اروپا برای حفظ روابط مالی و اقتصادی با ایران از طریق کانال های مالی جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، آلمان و فرانسه اعلام کردند در حال کار در مورد راه حلهای نوآورانه مالی برای همکاری با کشورهای تحریم شده توسط آمریکا نظیر ایران هستند.

این تصمیم که انگلیس نیز از آن حمایت میکند، سیگنال دیگری از تمایل اروپاییها برای افزایش استقلال خود از آمریکا است.

برونو لو مر گفت: با همکاری آلمان در حال کار در مورد سیستم تامین مالی مستقل آلمانی-فرانسوی هستیم که به ما اجازه خواهد داد از قربانی شدن در برابر تحریم های آمریکا جلوگیری کنیم.


وی با استقبال از ایده آلمان برای ایجاد یک سیستم مالی مستقل اروپایی گفت: برای حفظ یکپارچگی اروپا لازم است سیستم مالی مستقلی داشته باشیم که در حال حاضر وجود ندارد.

دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریکا، این کشور را در اردیبهشت ماه از برجام خارج کرد و علی رغم مخالفت متحدان این کشور در ناتو، چین و روسیه، بسیاری از شرکتها از ترس تحریمهای آمریکا گفتهاند همکاری با ایران را متوقف میکنند یا کاهش میدهند.

این موضع فرانسه پس از آن اعلام شده که هایکو ماس- وزیر خارجه آلمان، در سخنانی خواهان ایجاد سیستمی مشابه سوئیفت برای همکاری با ایران شده بود.

 

 

 

.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود